Tenis - ATP Gstaad - Walków i Zieliński w finale!

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 23.07.2021, 14:45

Ogromny sukces zanotowali w Gstaad Szymon Walków i Jan Zieliński. Polscy tenisiści zameldowali się w finale zmagań deblowych, pokonując w półfinale Jakuba Paula i Leandro Riedi 4:6 7:6(3) 10-2. Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy turniej rangi ATP tej pary, co podkreśla wagę ich osiągnięcia.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch gemów wygranych przez deble podające, po których nastąpiły dwa przełamania. Remisowy stan utrzymywał się do siódmej odsłony, kiedy to Szwajcarzy odebrali podanie swoim rywalom. Przewaga to okazała się kluczowa dla losów partii, bowiem kolejne odsłony zapisywały na swoim koncie duety serwujące. Przełożyło się to na zwycięstwo gospodarzy 4:6.

Walków i Zieliński zanotowali kiepski początek drugiego seta, pozwalając się przełamać już w gemie otwarcia. Kolejne odsłony pewnie wygrywały deble podające, co zwiastowało podobne rozstrzygnięcie jak w poprzednim secie. Tak się jednak nie stało, bowiem Polacy w ósmym gemie zanotowali przełamanie powrotne, wyrównując stan rywalizacji. Remis utrzymywał się aż do stanu 6:6, co doprowadziło do decydującego tiebreaka. W nim od samego początku warunki dyktowali Walków i Zieliński, notując dwa małe przełamania i wygrywając decydującą rozgrywkę 7-3.

Oznaczało to, że o losach awansu do finału zadecyduje super tiebreak. Był to niesamowity popis polskiego duetu, który rywalom oddał jedynie dwa punkty! Polacy łącznie 5 razy odbierali serwis rywalom, kończąc rozgrywkę właśnie minibreakiem. Walków i Zieliński zanotowali się tym samym w finale zmagań w Gstaad, notując największy sukces w karierze obu zawodników.

Szymon Walków/Jan Zieliński (POL/POL) - Jakub Paul/Leandro Riedi (SUI/SUI) 4:6 7:6(3) 10-2

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.