PKO Ekstraklasa: podział punktów w Niecieczy na otwarcie sezonu

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 23.07.2021, 19:55

W pierwszym meczu nowego sezonu PKO Ekstraklasy padł remis 1:1. Strzelcami goli zostali Ernest Terpiłowski i Grzegorz Tomasiewicz, który wykorzystał rzut karny.

Na otwarcie sezonu piłkarskiej ekstraklasy zmierzyły się drużyny Bruk-Betu Termaliki Nieciecza i Stali Mielec. W zespole beniaminka doszło do kilku ciekawych ruchów transferowych. W kadrze "Słoni" znaleźli się między innymi Adam Hlousek, którego kibice w Polsce mogą kojarzyć z występów w Legii Warszawa, i Muris Mesanowić, mający za sobą udane sezony w Czechach i Turcji. Z kolei wyjściowy skład gości złożony był z niemal wszystkich graczy, którzy występowali w poprzednim sezonie w niebiesko-białych barwach. Zmiana dotyczyła jedynie Maksymiliana Sitka, wypożyczonego z Podbeskidzia Bielsko-Biała, który wyszedł w wyjściowej jedenastce. W obu składach zabrakło kluczowych zawodników, jakimi są Roman Gergel i Mateusz Domański.

Pierwsze fragmenty należały do Stali. Do wymagającej interwencji zmusił Tomasza Loskę Maksymilian Sitek. W kolejnych minutach zaznaczyła się przewaga gospodarzy. Aktywny był Muris Mesanowić. Bośniak kilkukrotnie straszył golkipera uderzeniami z dystansu. W 41. minucie źle piłkę wybił Michał Gliwa, futbolówka dostała się pod nogi Adama Radwańskiego, który zagrał do Ernesta Terpiłowskiego. Napastnik Niecieczan strzałem z pierwszej piłki zdobył premierowego gola w ekstraklasie.

Ledwo piłkarze zdążyli pojawić się na boisku, a już goście wywalczyli rzut karny po strzale Krystiana Getingera i ręce Mateusza Wasielewskiego. Skutecznym egzekutorem "jedenastki" został Grzegorz Tomasiewicz. Dalsza część drugich czterdziestu pięciu minut nie była zbyt efektowna. Stracony gol podziałał negatywnie na postawę podopiecznych Mariusza Lewandowskiego. Gracze beniaminka nie potrafili stworzyć sobie żadnej sytuacji bramkowej. Najlepszą zaraz po wejściu na boisko miał Kacper Śpiewak, lecz trafił jedynie w boczną siatkę. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stal Mielec: (1:0)

Bramki: 41' Terpiłowski - 48' Tomasiewicz (k.)

Bruk-Bet: Loska - Grzybek, Biedrzycki, Tekijaski - Wasielewski (72' Orzechowski), Wlazło, Stefanik (85' Hubinek), Radwański (72' Żyra), Hlousek - Mesanowić (76' Mesanowić), Terpiłowski (85' Śpiewak)

Stal: Gliwa - De Amo, Matras, Flis - Sitek (75' Wyjadłowski), Urbańczyk, Tomasiewicz, Getinger - Mak (90+2' Granlund), Kolew (66' Budziński), Jankowski

Żółte kartki: 30' Mesanowić - 47' Wasielewski, 90+1' Matras

Sędzia: Zbigniew Dobrynin