Tenis - WTA Gdynia: Katarzyna Piter w finale debla!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 23.07.2021, 20:15

Katarzyna Piter i Katarina Bondarenko wygrały z gruzińską parą Ekaterine Gorgodze/Oksana Kałasznikowa 6:0, 1:6, 10:7 w półfinale turnieju deblowego WTA 250 w Gdyni. Tym samym polsko-ukraińska para zagra w finale polskiego turnieju, w którym zmierzy się z Kazaszką, Anną Daniliną oraz Białorusinką Lidią Morozową.

Starcie obu duetów zapowiadało się bardzo interesująco. Faworytkami były jednak rozstawione z numerem 2. Gruzinki. Tym bardziej zaskakujący był więc pierwszy set, w którym od początku do końca dominowała polsko-ukraińska para. Mocne returny i szybkie ataki pod siatką sprawiły, że Piter z Bondarenko przełamały rywalki już w pierwszym gemie meczu, a następnie potwierdziły prowadzenie własnym podaniem – 2:0. Polka i Ukrainka z łatwością wygrywały własny serwis i nie odpuszczały w gemach serwisowych rywalek. Wysoka koncentracja i pewność w kluczowych momentach pozwoliły „polskiej" parze przełamać po raz drugi – 4:0. Ostatecznie Gruzinki nie były w stanie zagrozić Bondarenko i Piter, które wygrały bez straty gema 6:0.

W drugim secie reprezentantki Gruzji przerwały serię zdobytych gemów „polskiej” pary wyszły na pierwsze prowadzenie w meczu – 0:1. Co więcej, Gruzinki szybko zaczęły dyktować tempo gry i po udanych akcjach pod siatką przełamały polsko-ukraiński duet – 0:2. W kolejnym gemie Piter z Bondarenko miały trzy szanse na re-break'a, ale ostatecznie rywalki pokazały zimną krem i zwiększyły przewagę na 0:3. Role w meczu się odwróciły i tym razem to Gruzinki nie miały sobie równych. W piątym gemie Polka i Ukrainka wróciły jednak do dobrej gry i zmniejszyły dystans do Gruzinek - 1:4, ale sił wystarczyło im tylko na jednego gema – 1:6.

O zwycięstwie w meczu przesądził zacięty tie-break, w którym długo obserwowaliśmy wyrównaną rywalizację. Oba duety przegrywały własne serwisy, ale bardzo szybko odrabiały straty – 3:3, 6:6. Ostatecznie to jednak „polska" para okazała się lepsza 10:7, a tym samym w całym meczu 2:1.

Katarina Bondarenko (UKR)/ Katarzyna Piter - Ekaterine Gorgodze (GRU)/Oksana Kałasznikowa (GRU) 2:1 (6:0, 1:6, 10:7)