PKO Ekstraklasa: Lech jedynie remisuje z Radomiakiem

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 23.07.2021, 22:26

Spotkanie 1. kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Radomiakiem Radom zakończyło się remisem. Po dość przeciętnym spotkaniu padł wynik 0:0.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Już od pierwszych minut poznanianie ruszyli do ataku i w 5. minucie zdobyli gola, ale niestety dla gospodarzy Bartosz Salamon znajdował się na spalonym. Potem jednak rywalizacja się wyrównała, a w 24. minucie nowy nabytek radomian Luis Machado uderzył w poprzeczkę. Dwie minuty później futbolówka ponownie znalazła się w bramce gości, ale „Lechita” ponownie znajdował się na spalonym.

W drugich 45 minutach działo się zdecydowanie mniej. Żadna ze stron nie potrafiła przejąć na dłużej inicjatywy, a gra toczyła się głównie w środku pola. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się rezultatem 0:0.

Lech Poznań – Radomiak Radom 0:0 (0:0)

Bramki:

Lech: van der Hart – Douglas (74’ Sobiech), Satka, Salamon, Pereira – Tiba, Karlstrom (74’ Kvekveskiri) – Kamiński, Amaral (66’ Ramirez), Skóraś (83’ Sykora) - Ishak

Radomiak: Majchrowicz – Abramowicz, Cichocki, Silva, Jakubik - Nascimento, Kaput – Machado (35’ Leandro), Radecki (85’ Karwot), Kozak (76’ Rondon) – Angielski (85’ Sokół)

Żółte kartki: 80’ Salamon - 12’ Machado

Sędzia: Bartosz Frankowski