Tokio 2020 - Koszykówka 3x3: historyczne zwycięstwo polskiej drużyny!

• Data publikacji: 24.07.2021, 12:31

Polscy koszykarze sięgnęli po pierwsze w historii zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich w koszykówce 3x3. W drugim sobotnim spotkaniu polski zespół wygrał z Japonią po dogrywce 20:19.

W drugim dzisiejszym meczu polscy koszykarze zmierzyli się z Japonią. Dla Polaków była to szansa na rehabilitację po bolesnej porażce z Łotwą. Gospodarze igrzysk jako ostatni włączyli się do turnieju, więc chcieli go dobrze rozpocząć. Faworyzowany zespół Piotra Renkiela już po minucie prowadził 4:0. Japończycy zdobyli trzy punkty z rzędu. W końcu niemoc Polaków przełamał Paweł Pawłowski, ale gospodarze po rzucie za dwa punkty wyrównali na 5:5.

W kolejnych fragmentach gry obydwie ekipy nie były zbyt skuteczne w ataku i wynik oscylował blisko remisu. Dopiero po dwóch dwójkach Pawłowskiego było 14:9. W kolejnej akcji zza łuku trafił jeszcze Michael Hicks i przewaga naszej drużyny była już wysoka. Jednak w ostatniej minucie Japończycy zmniejszyli stratę do dwóch punktów - 16:18. Końcówka w wykonaniu naszej drużyny wyglądała bardzo słabo i Japończycy doprowadzili do wyniku 18:18 i tym samym do dogrywki.

Pierwszy punkt w dogrywce rzucili Japończycy, którzy mogli skończyć mecz, ale spudłowali. Celny rzut na zwycięstwo za dwa punkty oddał Przemysław Zamojski. Mecz zakończył się wygraną 20:19 polskiego zespołu, który triumfował po raz pierwszy na igrzyskach.

Japonia - Polska 19:20 (po dogrywce)