PKO Ekstraklasa: remis Górnika Łęczna z Cracovią

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 24.07.2021, 17:22

Górnik Łęczna zremisował 1:1 z Cracovią. Bramki zdobywali Bartosz Śpiączka i Marcos Alvarez. Rozczarowaniem była postawa faworyzowanych gości, którzy przez długi czas nie dawali rady pokonać golkipera "Pasów".

W pierwszej połowie oba zespoły prezentowały pragmatyczny futbol. W ich grze dominowały dośrodkowania, z których większość było niecelnych. Po stronie gości największe zagrożenie stwarzał Mathias Rassmusen. Duńczyk dwukrotnie niebezpiecznie uderzał z dystansu, z czego raz zmusił Macieja Gostomskiego do wymagającej interwencji. W końcówce pierwszych czterdziestu pięciu minut gola do szatni zdobył Bartosz Śpiączka, który wykorzystał znakomite podanie Przemysława Banaszaka.

W drugiej połowie zdecydowanie lepiej zaczęli wyglądać goście. Trener Michał Probierz w przerwie dokonał trzech zmian, które podziałały pozytywnie na jego zespół. W ciągu pierwszych pięciu minut stuprocentowe sytuacje mieli Śpiączka i Pelle van Amersfoort, lecz ich nie wykorzystali. Kwadrans od wznowienia znów znakomicie interweniował Gostomski, parując strzał Thiago. Kolejne minuty mijały, wynik na tablicy świetlnej pokazywał skromne prowadzenie łęcznian. Taka kolej rzeczy motywowała następne zmiany, a w efekcie wykorzystanie wszystkich do 66. minuty. Aktywny po wejściu był Marcos Alvarez, który efektownym rajdem i sprytnym, sytuacyjnym strzałem piętą doprowadził do wyrównania. Rezultat pozostał bez zmian i obie ekipy podzieliły się punktami.

Górnik Łęczna - Cracovia: 1:1(1:0)

Bramki: 41' Śpiączka - 83' Alvarez

Górnik: Gostomski - Leandro, Baranowski, Midzierski, Szczęśniak (70' Rymaniak)- Krykun, Kalinkowski (70' Cierpka), Gol (82' Tymosiak), Mi.Mak (70' Goliński) - Banaszak (80' Wojciechowski), Śpiączka

Cracovia: Hrosso - Kakabadze (46' Rupa), Rodin, Jugas, Siplak - Sadiković (57' Alvarez), Rasmussen (46' Loshaj), Zaucha (66' Knap), van Amersfoort, Hanca (46' Thiago) - Balaj

Żółte kartki: 24' Mak, 52' Szczęśniak, 69' Kalinkowski - 13' Kakabadze, 84' Jugas, 90+3' Siplak

Sędzia: Łukasz Szczech