PKO Ekstraklasa: rezerwowa Legia skromnie ogrywa "Nafciarzy"

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 24.07.2021, 21:56

Spotkanie 1. kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Wisłą Płock zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po bramce Muciego triumfowali oni 1:0.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr, jednak pomimo tego Czesław Michniewicz do walki desygnował mocno rezerwowy skład.

Spotkanie rozpoczęło się dość wyrównanie, ale w 28. minucie to „Wojskowi” wyszli na prowadzenie. Ernest Muci pewnie wykiwał defensorów płocczan, a w szczególności Damiana Rasaka, i pewnym uderzeniem zza pola karnego nie dał najmniejszych szans na interwencję Krzysztofowi Kamińskiemu, tym samym zdobywając swoje pierwsze trafienie dla warszawskiej ekipy. Cztery minuty później Josue był bardzo blisko podwyższenia prowadzenia, ale tym razem Kamiński był na posterunku.

W drugiej części gry to Wisła Płock przejęła inicjatywę i starała się doprowadzić do wyrównania, co jednak sprawiało „Nafciarzom” spore problemy. Zawsze albo uderzali oni niecelnie, albo na posterunku obecny był Kacper Tobiasz. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to warszawianie triumfowali 1:0.

Legia Warszawa – Wisła Płock 1:0 (1:0)

Bramki: 28’ Muci

Legia: Tobiasz – Abu Hanna (81’ Mladenović), Nawrocki, Rose, Skibicki (77’ Jędrzejczyk) – Slisz (57’ Juranović), Kisiel – Lopes, Josue, Muci (80’ Luquinhas) – Rosołek (81’ Pekhart)

Wisła: Kamiński – Tomasik, Krivotsyuk, Rzeźniczak, Zbozień – Lagator (46’ furman), Rasak – Kocyła (78’ Cielemęcki), Wolski (78’ Susnjara), Szwoch (65’ Kolar) – Tuszyński (72’ Warchoł)

Żółte kartki: 35’ Nawrocki – 30’ Lagator, 31’ Tomasik

Sędzia: Damian Kos