Tokio 2020 - Strzelectwo: triumf Rosjanki w pistolecie pneumatycznym, finał nie dla Klaudii Breś

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 25.07.2021, 05:12

W kompleksie Asaka Shooting Range rozstrzygnięto kolejną konkurencję strzelecką. W pistolecie pneumatycznym kobiet złoty medal wywalczyła reprezentantka Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Vitalina Batsarashkina. Drugie miejsce zajęła Bułgarka Antoaneta Kostadinova, a na trzeciej pozycji uplasowała się Chinka Ranxin Jiang. Nasza jedyna reprezentantka Klaudia Breś nie przeszła eliminacji, kończąc rywalizację na 21. miejscu.

Do rywalizacji w eliminacjach przystąpiły 53 zawodniczki, wśród których znalazła się Klaudia Breś. Polka spisała się poniżej oczekiwań, plasując się na odległym 21. miejscu. Faza kwalifikacyjna była znacznie bardziej udana dla Chin oraz Francji, które miały w finale po dwie swoje reprezentantki, a więc Ranxin Jiang, Yuemei Lin, Mathilde Lamolle oraz Celine Goberville. Poza nimi miejsce w najlepszej ósemce wywalczyły Greczynka Anna Korakaki, Bułgarka Antoaneta Kostadinova, Rosjanka Vitalina Batsarashkina oraz Ukrainka Olena Kostevych.

Jako pierwsza z walki o medale odpadła Francuzka Celine Goberville. Chwilę później jej los podzieliła inna reprezentantka "Trójkolorowych" Mathilde Lamolle. Sukcesu z Rio de Janeiro nie powtórzyła Anna Korakaki. Grecka strzelczyni, która pięć lat temu zajęła trzecie miejsce w pistolecie pneumatycznym uplasowała się w Tokio na szóstej pozycji. Poza podium znalazły się także Chinka Yuemei Lin oraz Ukrainka Olena Kostevych. W rywalizacji o drugą pozycję Rosjanka Vitalina Batsarashkina wyeliminowała Chinkę Ranxin Jiang. Srebrna medalistka ostatnich igrzysk olimpijskich przystępowała do walki o złoto ze stratą 0.9 punktu do prowadzącej Bułgarki Antoanety Kostadinovej. W dwóch ostatnich próbach 24-letnia strzelczyni z Omska zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i ostatecznie to ona zwyciężyła w pistolecie pneumatycznym, osiągając wynik 240.3.