Tokio 2020 - Tenis: porażka Magdy Linette
Robbie Mendelson/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 25.07.2021, 05:19

Magda Linette przegrała w pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego w Tokio. Polka uległa Arynie Sabalenko z Białorusi 6:2, 6:1. 29-latce podczas olimpiady w stolicy Japonii pozostała rywalizacja deblowa, w której wystąpi w parze z Alicją Rosolską.

Niespodziewanie skazywana na porażkę Polka, już w trzecim gemie przełamała serwis swojej rywalki. Magda Linette skutecznie wykorzystała błędy Aryny Sabalenko i objęła prowadzenie. Białorusinka jednak w dalszej części kontynuowała swoją agresywną grę. Na efekty poczynań światowej "trójki" nie trzeba było długo czekać. 23-latka dzięki swojej efektownej, ale przede wszystkim skutecznej grze, wygrała pięć gemów z rzędu i zakończyła pierwszą partię.

Drugą odsłonę meczu równie dobrze rozpoczęła dwukrotna triumfatorka turniejów wielkoszlemowych. Polska reprezentantka wyraźnie nie mogła znaleźć sposobu na świetnie dysponowaną Białorusinkę. Po kilku minutach seta prowadzenie 3:0 objęła Sabalenka, a w związku z tym postawiła w arcytrudnej sytuacji polską rakietę numer dwa. Polka do zakończenia spotkania była w stanie ugrać jednego gema i pożegnała się z rywalizacją singlową podczas olimpiady w Tokio.

Aryna Sabalenko (BLR)[3] - Magda Linette (POL) - 6:2, 6:1