Tokio 2020 - Tenis: wyraźna porażka kobiecego debla

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 25.07.2021, 08:30

Magda Linette i Alicja Rosolska nie miały łatwego zadania w pierwszej rundzie debla. Po drugiej stronie kortu stanęły jedne z faworytek całego turnieju, czyli Amerykanki Bethanie Mattek-Sands i Jessica Pegula. Niestety niespodzianki nie było. Linette poniosła drugą porażkę tego dnia.

Pierwszy set był bardzo słaby w wykonaniu Polek. Od samego początku żaden element gry nie układał się po ich myśli. Bardzo szybko Amerykanki wyszły na prowadzenie 4:0. Ostatecznie Bethanie Mattek-Sands i Jessica Pegula przegrały tylko jednego gema w pierwszej partii. Zakończyły ją już w 24 minuty.

Drugi set był znacznie lepszy w wykonaniu Biało-Czerwonych. Dwukrotnie zdobywały nawet przewagę przełamania, lecz niestety nie potrafiły jej utrzymać. Choć Magda Linette i Alicja Rosolska walczyły niemal w każdym gemie serwisowym rywalek, to ostatecznie nie zdołały odwrócić losów spotkania. Jedno przełamanie więcej zaliczyły Amerykanki i to one zagrają w drugiej rundzie.

Bethanie Mattek-Sands/Jessica Pegula (USA) [4] - Magda Linette/Alicja Rosolska 6:1, 6:3