Gold Cup 2021: Meksyk i Katar pierwszymi półfinalistami

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 25.07.2021, 19:00

W Złotym Pucharze CONCACAF nadszedł wreszcie czas ćwierćfinałów. Do półfinału, po ciekawych meczach, awansowały reprezentacje Kataru oraz Meksyku.

Ćwierćfinał

Zdecydowanie dużo więcej emocji było w starciu Katarczyków z Salwadorczykami, gdzie padło aż pięć bramek. Strzelanie rozpoczęło się już po 120 sekundach, gdy do siatki rywali trafił Ali Almoez, wykorzystując podanie Akrama Afifa. Na zegarze nie minęło jeszcze dziesięć minut, a Katar prowadził już 2:0. Tym razem gola zdobył Abdulaziz Hatim, po asyście Pedro Correi. Taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron, a konkretnie w 55. minucie, zrobiło się 3:0. Ponownie trafił Almoez, lecz z "jedenastki". Salwadorczycy zdołali się przebudzić i złapać kontakt, za sprawą dubletu w trzy minuty Joaquina Rivasa. Na więcej już nie starczyło czasu, choć okazji było jeszcze sporo.

Katar 3:2 Salwador

2', 55' (k.) Almoez, 8' Hatim - 63', 66' Rivas

Meksykanie dość łatwo uporali się z ekipą Hondurasu, ustalając losy spotkania jeszcze w pierwszej połowie. "El Tri" byli stroną przeważającą praktycznie w każdym aspekcie, ale na gole przyszło nam chwilę poczekać. W 26. minucie wynik otworzył Rogelio Funes, wykańczając dobre dogranie od Luisa Rodrigueza. Pięć minut później było już 2:0 dla Meksyku, a na listę strzelców wpisał się Jonathan dos Santos. Swoje pewne zwycięstwo i awans do 1/2 finału Meksykanie przypieczętowali w 38. minucie. Jesus Corona podał piłkę do Orbelina Pinedy, a ten pewnym strzałem pokonał golkipera Hondurasu - Luisa Lopeza Fernandeza.

Meksyk 3:0 Honduras

26' Funes, 31' dos Santos, 38' Pineda