PKO Ekstraklasa: Pogoń udanie rozpoczyna sezon

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 25.07.2021, 21:53

Spotkanie 1. kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Pogonią Szczecin a Górnik Zabrze zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po bramkach Kucharczyka i Kozłowskiego triumfowali oni 2:0.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Pierwsze minuty meczu były naprawdę nudnawe i mało co się działo. W końcu w 33. minucie „Portowcy” wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie Jeana Carlos mocnym uderzeniem głową wykończył Michał Kucharczyk i wyprowadził szczecinian na prowadzenie.

Początek drugich 45 minut ponownie był bardzo mało dynamiczny, jednak w 66. minucie Pogoń podwyższyła rezultat na 2:0. Kacper Kozłowski popisał się fantastycznym dryblingiem, zupełnie wymanewrował obrońców ekipy z Górnego Śląska i zaledwie 20 sekund po pojawieniu się na placu gry zdobył swoja bramkę. Do końca meczu to Pogoń miała delikatną przewagę, ale wynik nie uległ już zmianie.

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze 2:0 (1:0)

Bramki: 33’ Kucharczyk, 66’ Kozłowski

Pogoń: Stipica = Mata, Triantafyllopoulos, Zech, Stolarski – Carlos (60’ Kowalczyk), Smoliński (60’ Żurawski), Kurzawa (66’ Kozłowski), Dąbrowski (90+2’ Drygas), Kucharczyk – Zahović (66’ Parzyszek)

Górnik: Sandomierski – Dadok, Janża, Wiśniewski, Janicki, Michalski – Cholewiak (78’ Rostkowski), Manneh, Bainović (69’ Dziedzic), Nowak (78’ Krawczyk) - Jimenez

Żółte kartki: 76’ Parzyszek – 80’ Manneh

Sędzia: Jarosław Przybył