Tokio 2020 - Strzelectwo: triumf Amber English w skeecie, odległe miejsce Aleksandry Jarmolińskiej

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 26.07.2021, 11:05

Amerykanka Amber English została mistrzynią olimpijską w skeecie. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych wyprzedziła Włoszkę Dianę Bacosi oraz Chinkę Meng Wei. Nasza reprezentantka Aleksandra Jarmolińska nie przebrnęła eliminacji, kończąc rywalizację na 19. miejscu.

Od początku eliminacji bardzo dobrze prezentowała się obrończyni mistrzowskiego tytułu z Rio de Janeiro Włoszka Diana Bacosi oraz Chinka Meng Wei. Ostatecznie reprezentantka Państwa Środka awansowała do finału z pierwszego miejsca z wynikiem 124 punktów. O jedno "oczko" mniej zgromadziła doświadczona Bacosi, która uplasowała się na drugiej pozycji. Trzecie miejsce zajęła zdobywczyni 121 punktów Amerykanka Amber English. Stawkę finalistek uzupełniły Tajka Isarapa Imprasertsuk, Niemka Nadine Messerschmidt oraz Rosjanka Natalia Vinogradova. Wszystkie trzy zawodniczki zestrzeliły w eliminacjach po 120 rzutków. Znacznie słabszy rezultat osiągnęła nasza jedyna reprezentantka w tej konkurencji Aleksandra Jarmolińska. Biało-Czerwona zdobyła 114 punktów, co sklasyfikowało ją na 19. miejscu.

Rywalizacja finałowa nie rozpoczęła się najlepiej dla Rosjanki Natalii Vinogradovej oraz Niemki Nadine Messerschmidt. Obie zawodniczki spudłowały trzy razy w pierwszych dwudziestu próbach. Rosyjska zawodniczka odpadła z rywalizacji jako pierwsza. Straty poniesione w początkowej fazie finału okazały się nie do odrobienia również dla Nadine Messerschmidt i strzelczyni z Suhl uplasowała ostatecznie na piątej pozycji. Poza podium znalazła się także dzielnie walcząca Tajka Isarapa Imprasertsuk. Ostatnią trójkę tworzyła Amerykanka Amber English, Włoszka Diana Bacosi oraz Chinka Meng Wei. Zwyciężczyni eliminacji zanotowała kilka pudeł na początku finału, przez co ostatecznie wywalczyła brązowy medal. O złocie miał zadecydować włosko-amerykański pojedynek. W ostatnich dziesięciu strzałach doświadczona strzelczyni z Półwyspu Apenińskiego popełniła dwa błędy. Z kolei Amerykanka Amber English pomyliła się tylko raz i zwyciężyła, ustanawiając rekord olimpijski rezultatem 56 punktów.