Open Water ME: złota dla Van Rouwendaal i Rasovszky'ego

• Data publikacji: 08.08.2018, 13:50

Dziś w Glasgow rozpoczęły się również zmagania o medale ME na otwartym akwenie. Na początek rywalizowano na dystansie 5km. Pierwsze złote medale trafiły do Holandii i na Węgry.

O 10:30 czasu polskiego na starcie stanęły panie. Najliczniej reprezentowane były Włochy i Francja, bo aż po trzy zawodniczki z tych krajów. To właśnie pływaczki z półwyspu Apenińskiego spisały się dużo lepiej od Francuzek. Wszystkie trzy panie znalazły się w czołowej "10", a Rachele Bruni z czasem (56:49.7) zdobyła brązowy medal. Mistrzynią Europy na dystansie 5km została natomiast Holenderka Sharon Van Rouwendaal (56:01.0). Srebro przypadło zaś Niemce Leonie Beck (56:17.8). Tuż za podium znalazła się druga z Włoszek Arianna Bridi, a siódma finiszowała Martina De Memme.

W rywalizacji mężczyzn, również na dystansie 5km, najlepszy okazał się Węgier Kristof Rasovszky (52:38.9). Pozostałe dwa miejsca na podium uzupełnili reprezentanci Francji - odpowiednio Axel Reymond (52:41.7) oraz Logan Fontaine (52:44.4). Podobnie jak u kobiet, Francja i Włochy były najliczniej reprezentowane. Jednak tu lepiej spisali się "Trójkolorowi", gdyż na siódmym miejscu ukończył inny z Francuzów Marc-Antoine Olivier. Natomiast najlepszym z Włochów był piąty Marcello Guidi.