Tokio 2020 - Kajakarstwo górskie: Sawsek najlepszy, Hedwig poza finałem

• Data publikacji: 26.07.2021, 09:45

Dzisiaj odbył się pierwszy finał w kajakarstwie górskim na tych igrzyskach olimpijskich. W C1 mężczyzn triumfował Benjamin Sawsek ze Słowenii. Grzegorz Hedwig odpadł w półfinale.

Jako pierwsi o olimpijskie medale rywalizowali kajakarze. Najpierw 15 zawodników wystartowało w półfinale, w którym pięciu z nich nie wywalczyło przepustki do finału. Niestety, wśród nich znalazł się Grzegorz Hedwig. Polak z wynikiem 112,16 (4 punkty karne) zajął 14. miejsce ze stratą ponad czterech sekund do miejsca finałowego. Najlepszy w półfinale był Francuz Martin Thomas (100,65).

W finale nie zabrakło emocji. Jako szósty na starcie stanął Benjamin Sawsek. Słoweniec popłynął fantastycznie, bez kar i objął prowadzenie z rezultatem 98,25. Sawsek utrzymał pierwsze miejsce do samego końca, bo nie zdołali go wyprzedzić zawodnicy, którzy byli lepsi w półfinale. Do tej pory najlepszym wynikiem słoweńskiego kanadyjkarza był złoty medal na mistrzostwach świata w Pau w 2017 roku.

Najbliżej wyprzedzenia Słoweńca był Lukas Rohan. Czech pomimo dwóch sekund karnych z wynikiem 101,96 zdobył srebrny medal. Trzecie miejsce zajął Sideris Tasiadis, który uzyskał rezultat 103,70 i czwartego Adama Burgessa wyprzedził zaledwie o 16 setnych.