Tokio 2020 - Hokej na trawie - cztery drużyny z dwoma wygranymi

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 26.07.2021, 16:21

Niemcy, Holandia, Australia i Nowa Zelandia nie przegrały jeszcze w turnieju kobiecym hokeja na trawie w Tokio. W meczach kończących drugą kolejkę mężczyzn wygrali Belgowie i Brytyjczycy.

Holenderki długo męczyły z Irlandkami, dopiero w ostatniej kwarcie rozwiązał się worek z bramkami i faworytki igrzysk wygrały ostatecznie 4:0. W tej samej grupie drugie zwycięstwo zanotowały też Niemki, pokonując po wyrównanym meczu Hinduski 2:0. Niespodzianką pachniało przez pewien czas w meczu RPA z Wielką Brytanią, bo drużyna z Afryki prowadziła długo 1:0, by jednak ostatecznie przegrać 1:3.

W grupie B bez porażki są do tej pory dwie drużyny z Antypodów. Australijki nie dały dziś najmniejszych szans Chinkom, aplikując im sześć bramek, nie tracąc żadnej. Nowa Zelandia po ciężkim boju jedną bramką pokonała drużynę gospodyń igrzysk. Dopiero w czwartej kwarcie obudziły się Argentynki, które przez 45 minut remisowały bezbramkowo z Hiszpankami. W ostatnich 15 minutach zdołały jednak wbić trzy gole i zapisały na koncie pierwszy komplet punktów.

W meczach turnieju męskiego drugie zwycięstwa w grupie B odnieśli Belgowie i Brytyjczycy. Ci pierwsi pokonali 3:1 Niemców, którzy tak efektownie w pierwszym meczu rozprawili się z Kanadą. Z kolei Brytyjczycy w identycznym stosunku bramkowym okazali się lepsi od Kanadyjczyków.

Jutro pełna kolejka turnieju męskiego.

Wyniki i tabele kobiet

Wyniki i tabele mężczyzn

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.