Tokio 2020 - Kajakarstwo górskie: świetny wynik Zwolińskiej

• Data publikacji: 27.07.2021, 09:52

Klaudia Zwolińska zajęła piąte miejsce w finale K1 w kajakarstwie górskim. To duży sukces polskiej kajakarki. Złoty medal zdobyła Ricarda Funk z Niemiec.

Najpierw odbyła się rywalizacja półfinałowa, w której rywalizowały 24 zawodniczki. Tylko dziesięć awansowało do finału, a jako ostatnia z nich była Klaudia Zwolińska. Najlepsza była Jessica Fox. W finale jednak mogło wydarzyć się wszystko. Polska kajakarka już na czwartej bramce zaliczyła błąd i zanotowała dwie sekundy karne. Zwolińska wpłynęła na metę z wynikiem 106,98, ale po analizie dodano jej jeszcze dwie sekundy karne. Jej ostateczny rezultat to 108,98.

Polka została wyprzedzona przez startującą jako czwarta, obrończynię tytułu - Maialen Chourraut z Hiszpanii (106,63). Na cztery przejazdy przed końcem Klaudia Zwolińska plasowała się na drugiej pozycji. Potem na drugie miejsce wskoczyła Włoszka Stefanie Horn, a prowadzenie z wynikiem 105,50 objęła Niemka Ricarda Funk. Do końca zostały przejazdy dwóch najlepszych zawodniczek w 1/2 finału. Eliska Mintalowa ze Słowacji ominęła bramkę i wylądowała pod koniec stawki.

Jako ostatnia wystartowała Jessica Fox. Fenomenalna Australijka zanotowała dwa błędy i została sklasyfikowana na trzeciej pozycji z wynikiem 106,73. Klaudia Zwolińska zakończyła zawody na świetnym, piątym miejscu. Złoto trafiło do Ricardy Funk, a srebro do Maialen Chourraut.