Tokio 2020 - Siatkówka plażowa: zwycięstwo i awans duetu Bryl/Fijałek!

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 27.07.2021, 11:10

Michał Bryl i Grzegorz Fijałek w drugim spotkaniu fazy grupowej kontynuowali swoją zwycięską passę i pokonali Chilijczyków - Estabana Grimalta/Marco Grimalta 2:0. Dzisiejsze zwycięstwo już zapewniło Biało-Czerwonym awans do 1/8 turnieju olimpijskiego.

Polski duet bardzo dobrze rozpoczął pierwszego seta i dzięki świetnym atakom Fijałka i szczelnym bloku Bryla szybko zbudował przewagę - 3:0. Biało-Czerwoni cały czas byli na prowadzeniu, a gdy bracia Grimalt zbliżali się na jedno „oczko”, szybko odpowiadali skutecznymi akcjami. Po przerwie technicznej Polacy jak natchnieni zdobywali kolejne punkty, co zmusiło Chilijczyków do wzięcia czasu przy stanie 14:10. Przerwa bardzo dobrze wpłynęła na duet z Chile, który zdobywając cztery punkty z rzędu, doprowadził do remisu. Nie podłamało to jednak naszych siatkarzy i ponownie odskoczyli oni rywalom, prowadząc 17:14 po fantastycznej grze w obronie Grzegorza Fijałka. Swoją przewagę polska para utrzymała do końca i zwyciężyła pierwszego seta - 21:17.

Drugi set rozpoczął się bardzo wyrównanie i oba zespoły wymieniały się świetnymi akcjami. Jednak jako pierwsi to Polacy wyszli na dwupunktowe prowadzenie, gdy Michał Bryl popisał się w bloku - 7:5. Chilijczycy tę przewagę potrafili odrobić i na chwilę odwrócili wynik, zmieniając Polaków na prowadzeniu - 10:11. Biało-Czerwoni jednak po przerwie technicznej weszli w swój dobry rytm gry i wyprowadzając cztery punktowe akcje, odzyskali przewagę - 14:11. Nie obyło się niestety bez nerwowości, bo Chilijczycy w pewnym momencie zbliżyli się do Polaków na jeden punkt. Bryl i Fijałek nie pozwolili się jednak zdekoncentrować i odparli ten atak, a seta na korzyść Biało-Czerwonych zakończył mocnym uderzeniem Michał Bryl - 21:18.

Polska para w swoim ostatnim grupowym pojedynku zmierzy się z duetem Evandro/Bruno i to właśnie z Brazylijczykami powalczy o pierwsze miejsce w grupie.

Bryl/Fijałek (Polska) - Grimalt/Grimalt (Chile) 2:0 (21:17, 21:18)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.