Tokio 2020 - Siatkówka plażowa: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak nie sprostali Niemcom

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 27.07.2021, 13:53

W swoim drugim meczu podczas turnieju olimpijskiego nasi siatkarze plażowi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak mierzyli się z niemiecką parą Julius Thole/Clemens Wickler. Po dwóch setach pełnych walki Polacy ulegli rywalom 0:2, przegrywając obie partie po wyrównanych końcówkach 20:22 i 16:21.

Nasi siatkarze rozpoczęli turniej olimpijski od łatwego zwycięstwa nad japońską parą Yusuke Ishijima/Katsuhiro Shiratori. Również spotkanie z Niemcami rozpoczęło się lepiej dla Polaków, którzy po nieudanym ataku Juliusa Thole prowadzili 3:0. Później wskutek asa serwisowego Bartosza Łosiaka na tablicy wyników widniał rezultat 6:3 dla Biało-Czerwonych. Niemcy mocno dążyli do odrobienia strat i wskutek błędów naszych reprezentantów wyszli nawet na minimalne prowadzenie (12:11). W kolejnym fragmencie trwała bardzo wyrównana rywalizacja, podczas której ani Polacy, ani Niemcy nie potrafili zbudować wyraźnej przewagi. O losach pierwszej partii miała zadecydować gra na przewagi. W jej trakcie więcej zimnej krwi zachowali reprezentanci Niemiec, którzy wykorzystując drugą piłkę setową, zwyciężyli 22:20. Pierwszą odsłonę zakończyła punktowa zagrywka Clemensa Wicklera.

Drugi set podobnie jak pierwsza partia rozpoczął się lepiej dla reprezentantów Polski. Po skutecznym ataku Bartosza Łosiaka na tablicy wyników widniał rezultat 4:2 dla Polaków. Dzięki udanej zagrywce Bartosza Łosiaka przewaga naszych rodaków wzrosła do trzech punktów (7:4). Później wskutek asa serwisowego Clemensa Wicklera Niemcy doprowadzili do wyniku 9:9. W kolejnym fragmencie obie pary skutecznie kończyły swoje akcje, przez co trwała gra punkt za punkt. Od stanu 15:15 reprezentanci Niemiec zdobyli dwa oczka z rzędu, co okazało się kluczowe dla losów tego seta i całego meczu. Rywale Polaków utrzymali tę przewagę do końca, zwyciężając drugą partię 21:16, a całe starcie 2:0.

W ostatnim spotkaniu fazy grupowej polski duet zmierzy się z włoską parą Paolo Nicolai/Daniele Lupo (30 lipca, 9:00). Z kolei reprezentanci Niemiec powalczą z japońskim duetem Yusuke Ishijima/Katsuhiro Shiratori (31 lipca, 4:00).

Julius Thole/Clemens Wickler (GER) - Piotr Kantor/Bartosz Łosiak (POL) 2:0 (22:20, 21:16)