Tokio 2020 - piłka wodna: sensacyjna Australia
Samantha Steele

• Dodał: Tomasz Bill
  • Data publikacji: 27.07.2021, 14:07

27 lipca rozegrano drugą kolejkę spotkań fazy grupowej piłki wodnej mężczyzn. Sensacyjnie zakończyło się spotkanie Chorwacji z Australią.

Druga kolejka w grupie A obyła się bez większych niespodzianek. Grecy zaliczyli udany występ przeciwko Włochom. Spotkanie co prawda zakończyło się remisem, ale to Grecy mogą mówić o korzystnym dla nich wyniku. W pierwszym spotkaniu igrzysk różnicą jednej bramki reprezentacja z Peloponezu pokonała drużynę Węgier, która na igrzyskach olimpijskich dotychczas zdobyła najwięcej medali spośród drużyn waterpolowych. Madziarowie z kolei w drugiej kolejce napotkali na opór tegorocznych gospodarzy igrzysk i w pierwszej części spotkania prowadzili „tylko” 10:8, by ostatecznie zakończyć ten mecz wynikiem 16:11. Gładkim zwycięstwem popisali się za to Amerykanie nie dając absolutnych szans reprezentacji RPA. Po 4 kwartach wynik na tablicy 20:3 mówił sam za siebie.

Z kolei w grupie B faworyzowana reprezentacja Serbii, po falstarcie na igrzyskach i porażce różnicą jednej bramki z Hiszpanami, nie dała żadnych szans Kazachstanowi, wygrywając 19:5. Reprezentanci Serbii do tabeli dopisali pierwsze punkty na tych igrzyskach. W następnej kolejce czeka ich spotkanie z reprezentacją Australii.  W innym meczu grupy B Hiszpania po bardzo wyrównanym i emocjonującym spotkaniu pokonała reprezentację Czarnogóry 8:6 i po dwóch kolejkach ma komplet punktów w tabeli.

Ostatnie z zaplanowanych spotkań na wtorek rozegrały reprezentacje Chorwacji i Australii. Po trzech kwartach to reprezentanci z Bałkanów musieli gonić wynik (7:5). W czwartej kwarcie Chorwaci zdobyli bramkę kontaktową, jednakże w krótkim czasie reprezentacja Australii powiększyła przewagę na 10:6. Chorwaci po zaciętej walce musieli uznać wyższość Australijczyków. Ostatnie spotkanie drugiej kolejki zakończyło się wynikiem 11:8.

Wyniki i tabele

Tomasz Bill – Poinformowani.pl

Tomasz Bill

Na co dzień jestem właścicielem agencji językowej Alfa Lingua. O sobie mówię, że jestem naczelnym wodzem kreatywności i językowych sukcesów oraz "weekendowym" dziennikarzem. Zawodowo zajmuję się nie tylko prowadzeniem szkoleń czy tłumaczeniami, ale przede wszystkim pomagam rozwijać marki osobiste oraz firmy poprzez storytelling. Moją pasją jest rozwój osobisty, w dość szerokim zakresie, motoryzacja i sporty motorowe oraz nauka języków obcych. Jestem istnym Germanofilem i wszystko co ma w nazwie "niemiecki" przyprawia mnie o gęsią skórkę. W wolnym czasie trenuję boks, czytam naprawdę od groma książek i spędzam aktywnie czas z najbliższymi.