LoL - Ultraliga: PDW zaskoczyło TEG i wchodzi do półfinału
Ultraliga/Polsat Games

• Data publikacji: 27.07.2021, 21:20

Pierwsze spotkanie w górnej części drabinki play-offów szóstego sezonu Ultraligi przyniosło nam sporą niespodziankę. PDW w czterech grach pokonali Team ESCA Gaming i w II rundzie zmierzą się z AGO ROGUE w półfinale rozgrywek. Z kolei TEG spada do dolnej drabinki, gdzie będzie czekać na zwycięzcę z pary K1CK vs Illuminar Gaming.

kubYD Thresh 2/4/10 0/4/16 Braum marlon

Rozgrywka rozpoczęła się fantastycznie dla Team ESCA Gaming. Już w czwartej minucie byliśmy świadkami walki na dolnej alei, w której najlepiej odnalazł się Kassadin i zdobył podwójne zabójstwo. PDW odpowiedziało zabójstwem ze strony Thresha, a następnie drużyny wymieniły się obiektami z Summoner's Rift - TEG wzięli pierwszego smoka, a PDW Rift Heralda. W 13. minucie duo bot Odi11 oraz kubYD popełnił fatalny błąd, próbując walczyć z przeciwnikami na dolnej alei. Raz jeszcze skończyło się to teleportem ze strony Dawidsonka, który ponownie zgarnął podwójne zabójstwo. W kolejnych minutach TEG odpuszczało jednak kolejne obiekty, wiedząc, że ich kompozycja jest silniejsza w późnej fazie gry. W ten sposób to PDW zdobyło Heralda oraz trzy kolejne smoki na swoje konto.

Z kolei w 22. minucie TEG znaleźli swoją okazję na zdobycie Barona, co im się udało kosztem dwóch żyć własnych graczy. Pozwoliło im to wyrównać stan złota przed kolejną walką w 29. minucie. Wtedy też Lee Sin zdołał ukraść smoka przeciwnikom, a następnie TEG wygrało całą walkę czterech za zero i zgarnęło również Barona Nashora. Ze wzmocnieniem drużyna odsłoniła inhibitory na midzie oraz bocie, a także zdobyła trzeciego smoka. W 39. minucie wszystko się jednak obróciło, kiedy Bruness ukradł Barona dla swojej drużyny, a ta chwilę później wygrała również walkę oraz zdobyła duszę smoka oceanicznego. Następnie PDW zniszczyło inhibitor na dolnej alei i dokonało resetu.

W decydującej walce wokół Starszego Smoka TEG nie dał jednak szans przeciwnikom i wygrał walkę, po której drużyna ruszyła midem i zniszczyła Nexus rywali w 47. minucie.

marlon Gragas 1/3/5 0/4/11 Nautilus kubYD

Pierwsze minuty drugiej mapy były zdecydowanie lepsze dla PDW, którzy zdobyli dwa pierwsze smoki oraz Rift Heralda, a w zabójstwach przegrywali tylko 1:2. Akcja po dziesiątej minucie zaczęła się jednak odwracać na stronę TEG, którzy zdobyli dwa kolejne zabójstwa oraz swojego pierwszego smoka. 23. minucie to z kolei dobre wyłapanie pojedynczego zabójstwa przez drużynę czerwoną, która następnie zdobyła swojego trzeciego smoka w grze.

W 28. minucie doczekaliśmy się więc walki o duszę, a świetną kradzieżą smoka popisał się Xeonerr. Walka przebiegła jednak całkowicie pod dyktando PDW, którzy zdobyli cztery zabójstwa i chwilę później zgarnęli dla siebie Nashora, który zapewnił im blisko 4,000 złota przewagi. Ze wzmocnieniem ekipa zniszczyła inhibitor rywali na górnej alei w 31. minucie, a dwie minuty później zapewniło sobie duszę smoka powietrznego. Z kolei w 38. minucie PDW wygrało wymianę na górnej rzecze, po której zniszczyło inhibitor przeciwników na midzie. Minutę później PDW pokonali Starszego Smoka, a ze wzmocnieniem weszli do bazy rywali i zakończyli mecz.

PDW vs Team ESCA Gaming - 2:1

Color Camille 4/1/3 0/2/1 Gwen Jaqen
Bruness Xin Zhao 8/0/3 1/3/3 Lee Sin Xeonerr
Czajek Ryze 3/1/10 1/5/1 Nasus Dawidsonek
Odi11 Aphelios 1/0/7 2/3/0 Varus Harpoon
kubYD Nautilus 1/2/3 0/4/3 Thresh marlon

Trzecia mapa została od samego początku kompletnie zdominowana przez PDW. Co prawda pierwszy smok trafił na konto TEG, ale to ich rywale zdobyli Rift Heralda oraz trzy zabójstwa w trakcie pierwszych dziesięciu minut. Z kolei w 13. minucie PDW wyrównali stan smoków w grze, dołożyli dwa kolejne zabójstwa oraz zniszczyli pierwszą wieżę, a ich przewaga w złocie sięgnęła pięciu tysięcy. W kolejnych minutach drużyna niebieska zgarniała kolejne zabójstwa i w 23. minucie miała ich już 13 na koncie. Wtedy też drużyna zdecydowała się na Barona Nashora oraz trzeciego smoka, a ich przewaga przekroczyła 10,000. Chwilę później rozpoczął się ostateczny atak na bazę rywali i PDW zniszczyło Nexus przeciwników już w 26. minucie.

PDW vs Team ESCA Gaming - 3:1

Color Gnar 2/1/10 3/5/2 Malphite Jaqen
Bruness Xin Zhao 3/2/14 2/5/4 Lee Sin Xeonerr
Czajek Ziggs 8/1/8 1/5/4 Viktor Dawidsonek
Odi11 Tristana 9/3/7 5/2/3 Ezreal Harpoon
kubYD Leona 1/4/13 0/6/7 Nautilus marlon

Ostania mapa raz jeszcze od samego początku była grana pod dyktando PDW. Drużyna w pierwszych ośmiu minutach zdobyła pięć zabójstw, przy trzech po stronie rywali i wypracowała sobie tysiąc złota przewagi. Następnie drużyny wymieniły się obiektami neutralnymi, ale to PDW lepiej z tego skorzystało, zdobywając pierwszą wieżę już w 12. minucie. W następnych minutach TEG zdobyli kolejnego smoka, ale przewaga w złocie oraz Rift Herald utrzymywały się po stronie rywali. W 20. minucie PDW zdobyło swojego pierwszego smoka, a ich przewaga w złocie wynosiła już aż 7,000.

Trzy minuty później wywiązała się walka w górnym lesie, w której PDW kompletnie zmiażdżyli przeciwników i chwilę później zdobyli Barona Nashora. Ze wzmocnieniem drużyna zniszczyła dwa inhibitory, a także zgarnęła drugiego smoka piekielnego, a przewaga w złocie skoczyła do ponad dziesięciu tysięcy. Następnie PDW wygrali ostatnią walkę na górnej alei, po której zrównali Nexus rywala z ziemią w 28. minucie, zapewniając sobie awans do półfinału rozgrywek.

Drugie starcie pierwszej rundy odbędzie się już jutro o 17:30. W dolnej części drabinki zmierzą się ze sobą K1CK oraz Illuminar Gaming.