Tokio 2020 – Rugby 7: Reprezentacja Fidżi złotym medalistą!
Henning Schlottmann/Wikimedia Commons

• Dodał: Patryk Pyszka
  • Data publikacji: 28.07.2021, 12:25

Reprezentacja Fidżi została złotym medalistą igrzysk olimpijskich w siedmioosobowym rugby mężczyzn, w finale pokonali Nową Zelandię, która dopisała do swojego dorobku srebrny krążek. Brąz wywalczyła Wielka Brytania. Fidżi triumfowało także pięć lat temu w Rio. Dzisiejszy dzień przyniósł też rozstrzygnięcia dalszych miejsc w turnieju.

W spotkaniu o jedenaste miejsce na turnieju w Tokio Japonia nie dała szans Korei Południowej (31:19). Kenia pokonała Irlandię 22:0 i zapewniła sobie dziewiątą pozycję.

W rywalizacji o miejsca 5-8 Amerykanie okazali się lepsi od Kanady, a RPA nieznacznie pokonało Australię. Republika Południowej Afryki zmierzyła się z USA w spotkaniu o piąte miejsce i wygrała. Siódma pozycja przypadła Australii, która uporała się z Kanadą.

Wyniki meczów o 5. miejsce:

Kanada – USA 14:21

RPA – Australia 22:19

Kanada – Australia 7:26

RPA – USA 28:7

Tymczasem w półfinałach głowni kandydaci do złota spełnili oczekiwania. Nowa Zelandia pokonała Wielką Brytanię 29:7, a Fidżi okazało się lepsze od Argentyny (26:14), choć pierwszą połowę nieoczekiwanie wygrali zawodnicy z Ameryki Południowej.

Finał i mecz o 3. miejsce:

W meczu o trzecią pozycję lepsi byli Argentyńczycy, którzy pokonali Wielką Brytanię 17:12. Z kolei w wielkim finale Fidżi ograło Nową Zelandię 27:12 i zostało drugi raz rzędu mistrzem olimpijskim w tej dyscyplinie.