Tokio 2020 - Piłka wodna: sensacyjna porażka USA, niecodzienny wyczyn Kanadyjek
Flying Cloud [CC BY 2.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 28.07.2021, 14:14

Podczas środowej rywalizacji doszło do największej sensacji turnieju. Główne faworytki do złotego medalu - Amerykanki, uległy reprezentacji Węgier 10:9. Niecodzienna sytuacja doszła w meczu Kanadyjek i RPA. Zawodniczki z Południowej Afryki pokonały bramkarkę z Kanady tylko raz.

Od meczu Węgier i USA rozpoczęła się środowa rywalizacja na akwenie wodnym w Tokio. Gdy po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat remisowy, można było mówić o sporej niespodziance. Natomiast po trzeciej kwarcie wszystko wróciło do normy, prowadzenie objęły Amerykanki i wszystko wskazywało na ich kolejne zwycięstwo. Jednak w czwartej kwarcie niesamowicie zagrały podopieczne Adama Krikoriana. Węgierki wygrały ten fragment spotkania 4:1, a jednocześnie całe spotkanie 10:9. W kolejnym spotkaniu, w 4. minucie Georgia Moir rzuciła pierwszą, i jak się później okazało, ostatnią bramkę dla swojej reprezentacji w tym meczu. Kanadyjki wygrały to spotkanie 21:1.

Mecz, w którym spotkały się dwie azjatyckie drużyny przebiegał pod kontrolą reprezentacji Chin. Zawodniczki z Państwa Środka prowadziły od pierwszej do ostatniej akcji spotkania i ostatecznie pokonały Japonki 16:11. Dla Chinek jest to pierwsze zwycięstwo podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, natomiast gospodynie turnieju nadal czekają na pierwszy punkt. W ostatnim meczu dnia w wodzie pojawiły się drużyny Holandii i Hiszpanii, które dostarczyły sporo emocji na zakończenie. Przez całe spotkanie żadna z drużyn nie była w stanie objąć kilkubramkowego prowadzenia, a wynik oscylował wokół remisu. Zimną krew na koniec spotkania zachowały Holenderki, a konkretnie Sabrina van der Sloot, która na 24 sekundy przed końcem zdobyła bramkę na wagę dwóch punktów.