Tokio 2020 - Hokej na trawie: australijskie dominacje

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 28.07.2021, 16:31

Kolejny dzień turnieju hokejowego w Tokio przyniósł wiele radości kibicom w Australii. Obie drużyny z tego kraju wygrały swoje mecze i pozostają niepokonane w turnieju.

W turnieju męskim rozpoczęto czwartą kolejkę. Rozegrano dwa mecze grupy A. Australijczycy zmierzyli się w "derbowym" starciu z Nową Zelandią  i długo nie mogli udowodnić swojej wyższości. Po 45 minutach na tablicy wyników był remis 1:1, dopiero w ostatniej kwarcie zawodnicy z Australii poprawili celowniki i wbili rywalom trzy bramki, tracąc jedną. W ten sposób na koncie mają już 12 punktów i prawie pewne miejsce na czele grupy przed ćwierćfinałami. W drugim meczu Hiszpanie też w ostatniej kwarcie przychylili szalę zwycięstwa na swoją stronę w starciu z niżej notowanymi Japończykami.

Żeńska reprezentacja Australii dość zaskakująco męczyła się z Japonkami. Faworytki długo nie potrafiły pokonać japońskiej bramkarki, musiały się bronić przed żywiołowymi atakami rywalek. Dopiero w trzeciej kwarcie objęły prowadzenie i z trudem je utrzymały do końcowych gwizdków. Pierwszą wygraną w turnieju zanotowały Hiszpanki, pokonując po zaciętym meczu Nową Zelandię 2:1. W ostatnim meczu grupy B też o wygranej zadecydowała jedna bramka. Argentynki ograły Chinki 3:2.

Większymi różnicami kończyły się mecze w grupie A. Holenderki pewnie pokonały najsłabszą drużynę turnieju, RPA, 5:0. Pomarańczowe mają komplet punktów i imponujący bilans bramkowy 14:1. To samo można powiedzieć o Niemkach, które dziś rozprawiły się z Irlandkami, choć musiały w mecz włożyć więcej wysiłku niż Holenderki w swój. Irlandki dzielnie się odgryzały, ale na kapitalnie dysponowane w Tokio Niemki nie znalazły sposobu. Wysoką wygraną zapisały na koncie Brytyjki. Pokonały Indie 4:1. Forma tej ostatniej drużyny jest największym zaskoczeniem in minus turnieju olimpijskiego. Hinduski powoli mogą się żegnać z nadziejami na ćwierćfinał.

Wyniki turnieju kobiecego

Wyniki turnieju męskiego

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.