Tokio 2020 - Kajakarstwo górskie: Jessica Fox w końcu złota

• Data publikacji: 29.07.2021, 10:57

Podczas swojej wspaniałej kariery Jessica Fox zdobyła 10 złotych medali mistrzostw świata, trzy medale olimpijskie, w tym brąz w K1 w Tokio, ale nie miała jeszcze złotego. W końcu została mistrzynią olimpijską, triumfując w debiutującej na igrzyskach konkurencji C1.

Wczoraj w eliminacjach nowej olimpijskiej konkurencji odpadła polska kanadyjkarka Aleksandra Stach, która zajęła 19. miejsce. Dzisiaj odbyły się półfinał i finał. W obydwu przejazdach najlepsza okazała się Jessica Fox. Dwa dni temu Australijka zdobyła brąz w K1, ale największy sukces w niesamowitej karierze osiągnęła dzisiaj. W finale C1 popłynęła w czasie 105,04 bez sekund karnych i została pierwszą mistrzynią olimpijską w C1.

Długo w finale prowadziła Mallory Franklin. Brytyjka uzyskała wynik 108,68 z dwiema sekundami karnymi. Franklin wywalczyła srebro, a podium uzupełniła Andrea Herzog. Niemka osiągnęła rezultat 111,13. W finale słabiej popłynęły Teresa Fiserowa i Ana Satila, które dobrze poradziły sobie w półfinale, gdzie zajęły drugie i trzecie miejsce. W decydującym przejeździe uplasowały się na szóstej i dziesiątej pozycji, a Brazylijka ominęła bramkę.