Tokio 2020 - Tenis ziemny: Świątek i Kubot przegrywają w ćwierćfinale miksta
PPP

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 29.07.2021, 15:12

Iga Świątek i Łukasz Kubot przegrali w ćwierćfinale miksta na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Lepsi od polskiej pary okazali się Rosjanie – Elena Wiesnina i Asłan Karacjew, którzy wygrali 6:4, 6:4. Tym samym w olimpijskiej rywalizacji tenisa ziemnego nie pozostał już żaden reprezentant Polski.

Mecz lepiej rozpoczęli Polacy, którzy od pierwszej piłki znakomicie returnowali i przeprowadzali szybkie ataki pod siatką. W efekcie szybko przełamali serwis Asłana Karacjewa i wyszli na prowadzenie 2:0. Reprezentanci Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zdołali jednak odrobić straty. Tym razem słabiej we własnym gemie serwisowym zaprezentował się Łukasz Kubot, a proste błędy polskiej pary sprawiły, że Rosjanie wyrównali na 3:3. Od tej pory to polska para miała większy problem w wygraniem własnego podania. Rosjanie grali natomiast znacznie lepiej, dzięki czemu przełamali po raz drugi serwis Łukasza Kubota. W efekcie objęli prowadzenie 5:4 i byli o krok od wygrania pierwszej partii. Świątek i Kubot próbowali jeszcze odwrócić lody seta, ale ostatecznie przegrali 4:6.

Wygrana wyraźnie podbudowała Rosjan, którzy kolejnego seta rozpoczęli od przełamania serwisu Igi – 1:0. W czwartym gemie bardzo dobrze pod siatką popracowała Iga Świątek i polska para zyskała szansę na przełamanie. Rosjanie zdołali się jednak obronić i utrzymać prowadzenie - 3:1. Polska para miała jeszcze kilka szans na odrobienie strat, ale ostatecznie  Elena Wiesnina oraz Asłan Karacjew utrzymali przewagę do końca i wygrali 6:4, awansując tym samym do półfinału.

Elena Wiesnina/Asłan Karacjew (ROC) - Iga Świątek/Łukasz Kubot (POL) 2:0 (6:4, 6:4)