Piłka nożna - el.LKE: Pogoń odpada z rozgrywek

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 29.07.2021, 23:19

Pogoń Szczecin uległa 1:0 zespołowi NK Osijek i tym samym odpadła z Ligi Konferencji Europy UEFA. Jedyną bramkę zdobył w 44. minucie Węgeir Laslo Kleinheisler.

Ostatnią polską drużyną, która rozpoczęła mecz rewanżowy w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy UEFA była Pogoń Szczecin. "Portowców" po remisie 0:0 w pierwszym spotkaniu z NK Osijek czekało trudne zadanie, by stawić czoła Chorwatom na ich ziemi. Pierwsze dwadzieścia minut przebiegły z lekkim wskazaniem na gości. Podopiecznym Kosty Runjaicia brakowało, jednak celnego ostatniego podania. Z czasem coraz lepiej zaczęli wyglądać gospodarze. O ile w 28. minucie znakomicie interweniował Luis Mata, przerywając atak Osijeku, o tyle kwadrans później Damian Bohar wyłożył piłkę Laslo Kleinheislerowi, a ten pokonał Dante Stipicę. Pogoń w doliczonym czasie gry miała swoją szansę na wyrównanie stanu meczu. Strzał Luki Zahovicia wybronił chorwacki golkiper.

W drugiej połowie niewiele się zmieniło. Obie drużyny miały problem, by zagrozić bramce rywali. Pierwszą groźniejszą okazję stworzył sobie Kleinheisler, którego strzał niewiele minął słupek. Trener "Portowców" przeprowadzał zmiany, starając się pomóc zespołowi odmienić losy meczu. Niestety Pogoń stać było tylko na szereg zablokowanych uderzeń. Drużyna z województwa zachodniopomorskiego została pierwszą polską ekipą, która tego lata odpadła z europejskich pucharów.

NK Osijek - Pogoń Szczecin: 1:0 (1:0)

Bramka: 44' Kleinheisler

Osijek: Ivusić - Milos, Skorić, Loncar, Jurcević - Pilj (90' Cheberko), Jugović, Kleinheisler (80' Nejasmić) - Bohar (79' Hiros), Mierez, Bockaj (63' Fiolić)

Pogoń: Stipica - Mata, Zech, Kostas, Bartkowski (80' Stolarski) - Dąbrowski, Jean Carlos (80' Wędrychowski), Kurzawa (59' Gorgoń), Kozłowski (67' Parzyszek), Kowalczyk (80'Drygas) - Zahović

Żółte kartki: 35' Zech, 90+2' Drygas - 39' Jurcević, 84' Skorić, 87' Fiolić

Sędzia: Luis Godinho