Tokio 2020 - Skoki do wody: znamy półfinalistki na trampolinie
Martin Rulsch, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 30.07.2021, 10:18

W skokach do wody pierwszy raz podczas igrzysk w Tokio mieliśmy okazję oglądać rywalizację indywidualną. Na jej początek odbyły się eliminacje kobiet na trampolinie 3-metrowej.

W kwalifikacjach na starcie stanęło 27 zawodniczek, z których najlepszych 18 uzyskiwało awans do półfinału. Podczas samych eliminacji najwięcej punktów (350,45) zgromadziła Tingmao Shi. Chinka prowadziła od pierwszej do ostatniej kolejki. O drugą pozycję długo musiała walczyć jej rodaczka - Han Wang. Ostatecznie Chince udało się awansować na lokatę wiceliderki w czwartej serii, a w piątej udało jej się odeprzeć atak Jennifer Abel. Dobrze spisała się reprezentantka gospodarzy - Sayaka Mikami. Japonka zajęła piąte miejsce i jeśli przebrnie także półfinał, to wtedy może być groźną zawodniczką w walce o medale. Lekkim zaskoczeniem może być brak awansu dla Grace Reid. Brytyjka podczas ostatnich mistrzostw świata w 2019 roku zajęła ósme miejsce. Tutaj w eliminacjach uplasowała się na 19. lokacie i została pierwszą rezerwową. Poza nią z finalistek ostatniego czempionatu kwalifikacji do półfinału nie uzyskały Yan Ye Ng (Malezja) i Wiktoria Kesar (Ukraina). Oczywiście nie awansowała także brązowa medalistka mistrzostw z 2019 roku Maddison Keeney, ale Australijka nie miała jak awansować, ponieważ w Tokio nawet nie wystartowała.