Tokio 2020 - Kajakarstwo górskie: triumf Prskaweca, Majerczak poza finałem
Archiwum prywatne zawodnika

• Data publikacji: 30.07.2021, 09:59

Rywalizacja w K1 mężczyzn zakończyła zmagania w kajakarstwie górskim na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Po triumf sięgnął Jiri Prskawec z Czech. Krzysztof Majerczak odpadł w półfinale, zajmując 15. miejsce.

W półfinale wystartowało dwudziestu zawodników, z czego dziesięciu z nich awansowało do finału. W tym gronie zabrakło Krzysztofa Majerczaka. Polski kajakarz zajął 15. miejsce z wynikiem 100,99, zaliczając jedno dotknięcie palika, za które otrzymał dwie karne sekundy. Najlepszy w półfinale był Jiri Prskawec. Czech osiągnął rezultat 94,29.

Prskawec nie miał sobie równych także w finale. Czeski kajakarz popłynął jako ostatni i wyprzedził startujących wcześniej rywali. Czech był bezbłędny i z wynikiem 91,63 sięgnął po złoto. Pięć lata temu w Rio de Janeiro wywalczył brąz, a na swoim koncie ma także złote medale mistrzostw świata i Europy. Drugie miejsce ze stratą ponad trzech sekund zajął Jakub Grigar ze Słowacji. Podium uzupełnił Niemiec Hannes Aigner.