Wspaniały, ale przegrany mecz Rosolskiej

• Data publikacji: 10.05.2018, 14:11

Alicja Rosolska - wespół z Amerykanką Abigaile Spears - po fantastycznej walce i emocjonującym meczu musiała uznać wyższość Rosjanek, mistrzyń olimpijskich - Eleny Vesninej i Ekateriny Makarovej, które pokonały polsko - amerykańską parę 6-7 (5) 7-6 (3) 10-4 i awansowały do półfinału turnieju WTA w Madrycie.

Pierwszy set meczu był bardzo wyrównany. Obie pary znakomicie serwowały i obie pary też nie straciły własnego serwisu, w związku z czym tie break decydował o losach pierwszego seta. Tie breaka lepiej rozpoczął polsko-amerykański debel, który prowadził 3-1 i 4-2, jednak Rosjanki zdobyły dwa punkty z rzędu i wyrównały stan tie breaka, na 4-4. Rosolska i Spears nie zwątpiły w swoje możliwości, zdobywając kolejne dwa punkty i prowadząc 6-4 miały dwie piłki setowe. Mistrzynie olimpijskie jeszcze zdołały zdobyć punkt przy swoim serwisie, ale ostatnie w pierwszym secie należało do Polki i Amerykanki, które wykorzystały drugą piłkę setową i wygrały tie breaka 7-5.

Drugi set miał identyczną scenerię jak pierwszy. Ponownie serwujące wygrały wszystkie swoje gemy serwisowe i ponownie byliśmy świadkami tie breaka. W nim lepiej zaprezentowały się Vesnina i Makarova, które prowadziły nawet 5-2. Rosjanki nie zmarnowały wypracowanej przewagi i wygrały tie breaka do trzech, doprowadzając tym samym do remisu w setach na 1-1.

O ile dwa pierwsze sety były wyrównane, to w super tie breaku rozgrywanym do dziesięciu punktów - brylowały zdecydowanie Rosjanki. Mistrzynie olimpijskie grały praktycznie bezbłędnie, prowadząc nawet 8-1. Rosolska i Spears nie dały odrobić strat i przegrały super tie breaka do czterech, jednak mimo odpadnięcia z turnieju Rosolskiej i Spears należą się wielkie brawa za postawienie się turniejowej "jedynce".

Alicja Rosolska/Abigaile Spears (POL/USA) - Elena Vesnina/Ekaterina Makarova (RUS/RUS) 7-6 (5) 6-7 (3) 4-10