Tokio 2020 - Piłka ręczna mężczyzn: Dania i Francja wciąż bez porażki

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 30.07.2021, 17:55

Kolejna seria spotkań szczypiornistów okazała się być udana przede wszystkim dla Duńczyków i Francuzów, którzy pozostają liderami w swoich grupach. Co może być zaskoczeniem tego dnia? Pewne zwycięstwo Egipcjan nad Szwedami.

Zmierzający w tym turnieju po złoty medal Duńczycy cały czas udowadniają, że to oni mają tu najwięcej do powiedzenia. Skandynawowie pokonali w piątek reprezentację Portugalii, dzięki czemu tytuł lidera tabeli wciąż należy do nich. Faworyci szybko wyszli na prowadzenie 5:2 i cały czas mieli je pod kontrolą. Choć w momencie, gdy stracili piłkę Portugalczycy dogonili ich na 6:7 to wciąż wyglądało to lepiej dla Duńczyków, bo po bramce Mikkela Hansena w 14. minucie złapali znów trzypunktowy dystans. Ostatnią szansę na odmienienie losów spotkania reprezentacja Portugalii miała pod koniec pierwszej połowy, gdy Joao Ferraz zdobył bramkę na 19:20. Później to już obrońcy tytułu wiedli prym. Pięciopunktowa seria bramek w ich wykonaniu całkowicie pogrążyła Portugalczyków. Obecni mistrzowie świata wygrali ten mecz bez wahania - 34:28.

Trochę inaczej przebiegał mecz Trójkolorowych, którzy mierzyli się z reprezentacją Hiszpanii. Francuzi najpierw objęli prowadzenie 4:1,  później na moment stracili czujność by po chwili zdobyć kilka bramek z rzędu. Tym samym na kilka minut przed końcem pierwszej połowy było 14:9 i ta różnica niewiele się zmieniła do kolejnego gwizdka. Hiszpanie próbowali jeszcze gonić swoich przeciwników, ale ci wydawali się być w mocnym gazie. Wymiana ciosów była dla Francji dobrym rozwiązaniem, dzięki czemu ze spokojem utrzymali prowadzenie do końca spotkania i zwyciężyli 36:31.

Ciekawe spotkania rozegrały między sobą także pozostałe drużyny, które raczej nie są wymieniane wśród kandydatów do złota. Zacięty pojedynek w drugiej połowie stoczyły ze sobą drużyny z Ameryki Południowej - Argentyna i Brazylia, a i przy spotkaniu Japonii i Bahrajnu nie zabrakło emocji.

Aktualnie reprezentanci Francji oraz Danii mają po osiem punktów i zajmują pozycje liderów swoich grup. O ile w grupie A miejsce drugie zajmuje tylko Hiszpania, tak w drugim "koszyku" o tę lokatę biją się Egipt i Szwecja.

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.