Siatkówka - zmienne szczęście Polek w sparingach

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 30.07.2021, 21:48

Czwartek i piątek przyniosły dwa spotkania sparingowe żeńskiej reprezentacji Polski. Podopieczne Jacka Nawrockiego mierzyły się ze Słowaczkami, a spotkania kończyły ze zmiennym szczęściem. W czwartek polskie siatkarki wygrały 3:1, natomiast w piątek takim samym wynikiem zwyciężyły rywalki.

Polki początkowo miały rywalizować z Belgijkami, jednak w związku z przypadkami koronawirusa w ekipie rywalek zespół musiał odmówić przyjazdu. Udało się jednak szybko znaleźć zastępstwo i aktualną formę polska drużyna sprawdziła w spotkaniach ze Słowaczkami.

Czwartkowy pojedynek od początku układał się po myśli Polek. Szybko wypracowały one sobie przewagę w pierwszej partii, by później spokojnie kontrolować jej losy i zwyciężyć 25:17. Bardzo podobny przebieg miała też druga odsłona. Przeciwniczki nie były w stanie nawiązać rywalizacji z rozpędzonymi Biało-Czerwonymi, które tym razem pokonały Słowaczki do 15. Trzeci set to już zupełnie inny obraz gry po obu stronach siatki. Prowadzące nie prezentowały już takiej pewnej gry, z kolei przeciwniczki nabrały wiatru w żagle i tym razem to one okazały się lepsze i wygrały 19:25. Najbardziej wyrównana była czwarta partia, jednak z delikatną przewagą Polek. Podopieczne Jacka Nawrockiego finalnie okazały się lepsze od rywalek ze Słowacji, odskakując w środkowej fazie seta i wygrywając go do 21. Dało to im zwycięstwo 3:1.

Piątek przyniósł nowe otwarcie, ale otwarcie tego pojedynku ponownie było korzystne dla Polek. Biało-Czerwone szybko zbudowały sobie przewagę, która pozwoliła im wysoko wygrać pierwszą partię do 16. W drugiej odsłonie pewniej prezentowały się już Słowaczki, stopniowo odskakując rywalkom i odnosząc przekonujące zwycięstwo 17:25. Choć początek trzeciego seta był bardzo wyrównany, od środkowej fazy punktowe serie zapisywały na swoim koncie słowackie siatkarki, pokonując Polki do 16 i wychodząc na prowadzenie w tym spotkaniu. Zawodniczki Nawrockiego odrodziły się i zaliczyły dobre wejście w czwartą odsłonę, jednak przeciwniczki szybko odrobiły stratę i same zaczęły odskakiwać. Ostatecznie Słowaczki wygrały tego seta do 21, a tym samym całe spotkanie 1:3. Polki zakończyły tym samym sparingi z naszymi południowymi sąsiadkami z bilansem 1-1.

Wyniki sparingów Polek:

Czwartek 29 lipca

Polska - Słowacja 3:1 (25:17, 25:15, 19:25, 21:25)

Piątek 30 lipca

Polska - Słowacja 1:3 (25:16, 17:25, 16:25, 21:25)

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.