Tokio 2020 - Triathlon: pierwsza olimpijska sztafeta do Brytyjczyków

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 31.07.2021, 02:41

Na zakończenie zmagań triathlonowych odbyła się pierwsza w historii sztafeta mieszana. Niespodzianek na podium nie było. Najlepsi byli w niej Brytyjczycy, którzy wyprzedzili Amerykanów i Francuzów. Reprezentacje, które stanęły na podium wyraźnie odstawiły resztę stawki.

Sztafeta mieszana to nowy element olimpijskiego programu. Rywalizacja w tej konkurencji zwykle trzyma w napięciu i tak było też tym razem. Po godzinie, 23 minutach i 41 sekundach jako pierwszy linię mety przekroczył ostatecznie reprezentant Wielkiej Brytanii Alex Yee. Z tego względu po chwili zaczęli świętować z Jessicą Learmonth, Jonathanem Brownlee i Georgią Taylor-Brown mistrzostwo olimpijskie.

Reprezentanci Zjednoczonego Królestwa o 14 sekund wyprzedzili Amerykanów. Ci zostali więc wicemistrzami w składzie Katie Zaferes, Kevin McDowell, Taylor Knibb i Morgan Pearson. Podium uzupełnili Francuzi, którzy do triumfatorów stracili 23 sekundy. Medale w barwach Trójkolorowych zdobyli Leonie Periault, Dorian Coninx, Cassandre Beaugrand i Vincent Luis. Czwarte miejsce zajęli Holendrzy, ale ich strata do podium wyniosła już pół minuty.