Tokio 2020 - Piłka wodna: hit 4. kolejki pomiędzy drużynami z Bałkanów
Department for Digital, Culture, Media and Sport/Flickr

• Dodał: Tomasz Bill
  • Data publikacji: 31.07.2021, 14:00

W hicie przedostatniej kolejki fazy grupowej piłki wodnej na tegorocznych igrzyskach drużyna Chorwacji zmierzyła się z reprezentacją Serbii. Jak poszło pozostałym drużynom? Zapraszam na krótkie podsumowanie zmagań w grupie A i B.

Zacznijmy od grupy B, bo tam mieliśmy okazję oglądać hit 4. kolejki, czyli pojedynek Chorwacji z Serbią, w którym to ci pierwsi odnieśli zwycięstwo, dopisując kolejne punkty w tabeli. Po czterech kwartach zaciętej walki na tablicy widniał wynik 14:12 dla Chorwatów. Przed ostatnim spotkaniem w fazie grupowej zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli, tuż za niepokonaną dotychczas reprezentacją Hiszpanii, z którą zmierzą się 2 sierpnia.

W drugim spotkaniu w grupie B niepokonana na tych igrzyskach Hiszpania bez większych kłopotów poradziła sobie z reprezentacją Australii, dopisując po raz kolejny komplet punktów do tabeli. Australijczycy po świetnym spotkaniu przeciwko Chorwatom ewidentnie nie potrafili powtórzyć swojego sukcesu i po trzech spotkaniach na igrzyskach w Tokio, z trzema porażkami i jednym zwycięstwem, zajmują dopiero piąte miejsce w tabeli grupy B.

Ostatnie spotkanie w grupie B pomiędzy drużynami z Czarnogóry i Kazachstanu nie przyniosło większych niespodzianek. Drużyna z Bałkanów pokonała Kazachów 19:12 i na spotkanie przed końcem fazy grupowej, melduje się na trzecim miejscu w tabeli.

Z kolei szlagierem w grupie A, był pojedynek USA z Węgrami. Amerykanie z bilansem dwóch zwycięstw z pewnością liczyli na lepszy rezultat, który zapewniłbym im wyższe miejsce w tabeli. Niestety dla nich scenariusz spotkania z najbardziej utytułowaną w tej dyscyplinie drużyną igrzysk pogrążył marzenia Amerykanów o korzystnym dla nich wyniku. Mecz zakończył się wynikiem 11:8. Reprezentacja USA po tym spotkaniu ląduje na czwartym miejscu w tabeli, tuż za reprezentacją Włoch. Przed Amerykanami kolejne trudne zadanie - mecz z reprezentacją Grecji, która na tych igrzyskach radzi sobie nad wyraz dobrze.

W pozostałych meczach grupy A obyło się bez większych sensacji czy niespodzianek. Reprezentacja Włoch podejmowała gospodarzy tegorocznych igrzysk, do przerwy prowadziła 5:0. Japończycy tak łatwo nie odpuścili i zaczęli odrabiać starty w trzeciej i czwartej kwarcie. Niestety ich waleczność niewiele dała, a spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Włochów 16:8.

W ostatnim meczu grupy A Grecja mierzyła się z reprezentacją RPA. Również i w tym spotkaniu nie doszło do żadnej sensacji. Do przerwy mecz pod dyktando Greków i wynik 19:4. Grecy na tym nie poprzestali i zdeklasowali rywali w pozostałych dwóch kwartach. Wynik końcowy spotkania 28:5. Tym zwycięstwem reprezentacja Grecy zapewniła sobie awans na fotel lidera grupy A, będąc jednocześnie w niezwykle komfortowej sytuacji przed ostatnim spotkaniem w fazie grupowej z USA.

Ostatnią kolejkę zaplanowano na poniedziałek 2 sierpnia. Zapraszamy do śledzenia relacji live na naszej stronie.

Wyniki i tabele

Tomasz Bill – Poinformowani.pl

Tomasz Bill

Na co dzień jestem właścicielem agencji językowej Alfa Lingua. O sobie mówię, że jestem naczelnym wodzem kreatywności i językowych sukcesów oraz "weekendowym" dziennikarzem. Zawodowo zajmuję się nie tylko prowadzeniem szkoleń czy tłumaczeniami, ale przede wszystkim pomagam rozwijać marki osobiste oraz firmy poprzez storytelling. Moją pasją jest rozwój osobisty, w dość szerokim zakresie, motoryzacja i sporty motorowe oraz nauka języków obcych. Jestem istnym Germanofilem i wszystko co ma w nazwie "niemiecki" przyprawia mnie o gęsią skórkę. W wolnym czasie trenuję boks, czytam naprawdę od groma książek i spędzam aktywnie czas z najbliższymi.