Tokio 2020 - Siatkówka plażowa: obsada fazy pucharowej poznana

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 31.07.2021, 17:08

Za nami ostatni dzień fazy grupowej zmagań na piasku. Do 1/8 finału awans wywalczyły dziś m.in. duet z Niemiec - Thole/Wickler oraz rosyjska para Krasilnikow/Stojanowski.

Sobota w kompleksie Shiokaze Park była dniem ostatnich rozstrzygnięć przez wkroczeniem turnieju w fazę pucharową.

W rywalizacji mężczyzn awans do najlepszej "16" przypieczętowali Niemcy - Julius Thole i Clemens Wickler, którzy pokonali japoński duet Gottsu/Shiratori 2:0 (21:16, 21:11). Dużo ciekawiej było w grupie B. Na początek Łotysze Plavins i Tocs dość niespodziewanie ulegli meksykańskiej parze Gaxiola Leyva/Rubio Camargo 0:2. O obsadzie fazy pucharowej musiał zadecydować drugi sobotni mecz tej grupy. W nim aktualni mistrzowie świata - Krasilnikow/Stojanowski rywalizowali z Czechami Perusicem i Schweinerem. Spotkanie lepiej zaczęli nasi południowi sąsiedzi, którzy wygrali premierową odsłonę 21:19. W drugim secie ewidentnie opadli oni z sił, co wykorzystali Rosjanie. W tie-breaku dominacja mistrzów świata nie podlegała dyskusji - wynik 15:8 oznaczał dla nich awans do najlepszej "16" turnieju. Zwycięstwo reprezentantów Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego pozwolił także na awans Meksykanom, którzy dokonali tej sztuki dzięki wysokiej pozycji w klasyfikacji duetów z trzecich miejsc.

Koniec fazy grupowej nie oznaczał końca emocji tego dnia. W sesji wieczornej doszło do dwóch spotkań barażowych. W pierwszym meczu Piotr Kantor i Bartosz Łosiak niestety przegrali swój mecz barażowy z Pablo Herrera Allepuz/Adrian Gavira Collado. Dalej grają Chilijczycy Grimalt/Grimalt, którzy w dwóch setach odprawili parę Heidrich/Gerson.

W turnieju kobiet odbyły się ostatnie mecze grupy D. Z kompletem zwycięstw tę fazę turnieju zakończyły duet Claes/Sponcil. Amerykanki po tie-breaku pokonały Brazylijcki Ana Patricia/Rebecca. Z drugiego miejsca awans wywalczyły Łotyszki - Kravcenoka/Graudina, które nie miały problemów z Kenijkami (21:6, 21:14).

W barażach doszło jednak do nie lada niespodzianki. Groźne Holenderki - Stam/Schon zostały zastopowane przez rewelacyjne Kubanki. Para Lidy/Leila wyeliminowała wczoraj Włoszki, a dziś w dwóch setach nie dała szans wyżej notowanym rywalkom. Obsadę fazy pucharowej uzupełniły Hiszpanki Fernandez/Baquerizo.

Mężczyźni

Faza grupowa

Thole/Wickler (GER) - Gottsu/Shiratori (JPN) 2:0 (21:16, 21:11)

Plavins/Tocs (LAT) - Gaxiola Leyva/Rubio Camargo (MEX) 0:2 (18:21, 16:21)

Krasilnikow/Stojanowski (ROC) - Perusic/Schweiner (CZE) 2:1 (19:21, 21:13, 15:8)