PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice z trzema punktami w Mielcu

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 31.07.2021, 17:24

Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Stal Mielec 2:0. Bohaterami gości zostali strzelcy bramek: Kristopher Vida i Arkadiusz Pyrka, a także Patryk Lipski, który przy obu golach zaliczył asysty. Dzięki zwycięstwu gliwiczanie przerwali serię trzech przegranych ligowych meczów z rzędu.

Pierwszy kwadrans w Mielcu nie napisał żadnej znaczącej historii. Gospodarze zamknęli się na własnej połowie, a ich rywale nie potrafili przedostać się przez mur białych koszulek. W 19. minucie idealne podanie za plecy obrońców posłał Patryk Lipski. Piłkę dostarczył Kristopherowi Vidzie, który podcinką umieścił ją w siatce. Początkowo sędzia odgwizdał spalonego, lecz po weryfikacji VAR zmienił decyzję. Stracony gol zmusił graczy Adama Majewskiego do wyjścia wyżej. Swoje szanse mieli Mateusz Matras i Grzegorz Tomasiewicz. Na drodze Stali stawali jednak obrońcy lub golkiper Piasta. Niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić w 39. minucie po kontrze gości. Akcję napędził Michał Chrapek, a wykańczał ją Patryk Sokołowski. Sam strzał był zbyt lekki i Michał Gliwa poradził sobie z jego obroną. Emocji na koniec inauguracyjnej odsłony nie brakowało. W 44. minucie piłkę w bramce umieścił Marcin Budziński, ale sędzia liniowy pokazał spalonego. Chwilę później z podwyższenia prowadzenia cieszyli się zawodnicy Piasta. Kolejną w tym meczu asystę zanotował Lipski, a jego dośrodkowanie wykończył Arkadiusz Pyrka. Dla młodzieżowca gości była to pierwsza bramka w ekstraklasie.

Po przerwie podopieczni Waldemara Fornalika oddali pole gry gospodarzom. Ci na swoje nieszczęście pozostawali nieskuteczni. Dogodne sytuacje zmarnowali Maciej Jankowski i Marcin Budziński. Zmiany wykonywane przez trenera Majewskiego także nie przyniosły poprawy w grze, która przełożyłaby się na, chociażby częściowe odrobienie strat. W końcówce to gliwiczanie mogli jeszcze efektowniej zakończyć pojedynek w Mielcu, ale ostatecznie trafili w słupek bramki strzeżonej przez Gliwę.

Stal Mielec - Piast Gliwice: 0:2 (0:2)

Bramki: 19' Vida, 45+3' Pyrka

Stal: Gliwa - Flis, De Amo (67' Kolew), Matras - Getinger, Tomasiewicz, Urbańczyk (67' Ma.Żyro), Ma.Mak (76' Wyjadłowski), Budziński (67' Kłos), Sitek (80' Sadłocha) - Jankowski

Piast: Plach - Konczkowski, Huk, Czerwiński, Holubek - Pyrka (76' Ameyaw), Sokołowski, Lipski, Chrapek, Vida (86' Steczyk) - Żyro (68' Toril)

Sędzia: Paweł Gil