PKO Ekstraklasa: Wisła Kraków z remisem na finiszu

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 31.07.2021, 20:21

Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował na swoim stadionie z Wisłą Kraków 2:2. Z przebiegu spotkania wynikało, że to gospodarze bardziej zasługiwali na zwycięstwo.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w ósmej minucie. Sam na sam z bramkarzem wyszedł Mateusz Grzybek. Strzał obrońcy gospodarzy zatrzymał Mikołaj Biegański. Wisła w niczym nie przypominała drużyny z pierwszej kolejki. Często piłkarze "Białej gwiazdy" byli spychani do własnego pola karnego, co w efekcie dawało możliwość strzału Termalice. W 28. minucie dwójkową akcję wykończył strzałem na bliższy słupek Adam Radwański i na tablicy wyników widniało 1:0. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego ani myśleli poprzestać na jednym zdobytym golu. Dogodne okazje mieli jeszcze Muris Mesanović i Adam Hlousek. Wisła stworzyła jedną sytuację, po której piłka trafiła do siatki, lecz Jan Kliment znajdował się na spalonym.

W drugiej odsłonie Wisła wyglądała trochę lepiej. Już w 56. minucie Giorgij Żukow wyrównał stan meczu. Gospodarze przetrwali kryzys i od 60. minuty znów dominowali na boisku. Co prawda w 63. minucie groźne podanie Hlouska nie znalazło adresata, lecz chwilę później kapitan Piotr Wlazło popisał się świetnym uderzeniem z rzutu wolnego i ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Na ostatnie dziesięć minut Adrian Gula desygnował wszystkich ofensywnych piłkarzy jakich miał do dyspozycji. W 90. minucie jeden z nich - Dor Hugi dośrodkowsł piłkę z rzutu rożnego wprost na głowę Macieja Sadloka, który doprowadził do wyrównania. Wynik pojedynku nie zmienił się i druzyny podzieliły się punktami.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków: 2:2 (1:0)
Bramki: 28' Radwański, 67' Wlazło - 57' Żukow, 89' Sadlok
Bruk-Bet: Loska - Biedrzycki, Tekijaski, Bezpalec - Grzybek (90+4' Wasielewski), Hubinek (90+4' Bonecki), Wlazło, Radwański (82' Stefanik), Hlousek - Mesanović (77' Czarnowski), Terpiłowski (77' Śpiewak)
Wisła: Biegański - Gruszkowski (81' Kuveljić), Sadlok, Frydrych, Hanousek - El Mahdioui, Żukow (81' Forbes), Yeboah (70' Hugi), Skvarka (81' Sobol), Starzyński (54' Młyński) - Kliment
Żółte kartki: 23' Biedrzycki, 90+8' Wlazło
Sędzia: Tomasz Kwiatkowski