Tokio 2020 - Żeglarstwo: Skrzypulec i Ogar straciły prowadzenie

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 01.08.2021, 10:15

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar nie są już liderkami w klasie 470. Na trzy wyścigi przed końcem Polki tracą jednak tylko punkt do Brytyjek Hannah Mills/Eilidh McIntyre. Po złoto w klasie Laser Standard sięgnął Matt Wearn (Australia), a w Laserze Radialu najlepsza była Dunka Anne-Marie Rindom.

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar od pierwszego wyścigu były liderkami regat olimpijskich w klasie 470. Po ośmiu wyścigach oddały prowadzenie, ale do pierwszych Brytyjek Mills/McIntyre tracą tylko punkt. Natomiast przewaga nad trzecią załogą Lecointre/Retornaz wynosi już dziewięć punktów, a nad czwartą 26 oczek. W niedzielę Polki gorzej startowały, ale odrabiały w drugiej części. Siódmy wyścig nasza załoga zakończyła na piątym miejscu, a w drugim finiszowała trzecia. Po zwycięstwie Brytyjek w pierwszym niedzielnym starcie zrównały się one punktami z Polkami, a w drugim uplasowały się lokatę wyżej i wyprzedzają Agnieszkę Skrzypulec i Jolantę Ogar o punkt.

Dziś odbyły się dwa wyścigi medalowe. W klasie Laser Standard pewny złota przed wyścigiem był Matt Wearn z Australii. Świetną formę pokazał również w ostatnim wyścigu, zajmując drugie miejsce. Wygrał go Francuz Jean Baptiste Bernaz, ale w całych regatach był szósty. Na drugie miejsce po czwartej pozycji w wyścigu medalowym awansował Chorwat Tonci Stipanović. Z brązem igrzyska zakończył Norweg Hermann Tomasgaard. W Laserze Radialu pierwszą pozycję obroniła Dunka Anne-Marie Rindom, sięgając po złoto. Zwycięstwo w wyścigu medalowym pozwoliło Szwedce Josefin Olsson wywalczyć srebro. Na najniższym stopniu podium stanęła Holenderka Marit Bouwmeester.

W klasie Finn na czele klasyfikacji umocnił się Brytyjczyk Giles Scott. Przed ostatnim wyścigiem wyprzedza Węgra Zsombora Berecza o dziewięć punktów i o jedenaście Hiszpana Joana Cardonę. W klasie 470 mężczyzn po złoto zmierzają Australijczycy Matthew Belcher/Will Ryan, podobnie jak Włosi Ruggero Tita/Caterina Banti w klasie Nacra 17.