Tokio 2020 - Tenis stołowy: mocne otwarcie faworytów

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 01.08.2021, 15:33

Po dniu przerwy tenisiści stołowi powrócili do walki o medale. Tym razem rywalizować będą w zmaganiach drużynowych. Awans do 1/4 finału w turnieju mężczyzn wywalczyli Chińczycy i Niemcy.

Turniej drużynowy mężczyzn udanie rozpoczęli Chińczycy, którzy w Tokio bronią tytułu wywalczonego przed pięcioma laty. Zhendong Fan, Xu Xin i świeżo upieczony mistrz olimpijski w singlu Ma Long rozgromili Egipcjan 3:0. Pewne zwycięstwo zanotowali również Niemcy z Dmitrijem Owczarowem w składzie. Pokonali oni Portugalczyków bez straty seta, a brązowy medalista z indywidualnej rywalizacji, wygrał 3:0 z Marcosem Freitasem. Niespodziewanie łatwo przyszło zwycięstwo Francuzom, którzy mierzyli się z reprezentantami Hongkongu. 3:0 dla Trójkolorowych jest w sporej mierze zasługą Emmanuela Lebessona. Były mistrz Europy z 2016 roku najpierw zdobył punkt w duecie z Alexandre Cassinem, a następnie w grze singlowej rozgromił Ho Kwan Kita.

W turnieju kobiet do 1/4 finału awans wywalczyły dziś m. in. Chinki (3:0 z Austriaczkami) oraz Niemki (3:0 z Australijkami). Efektowne zwycięstwo odniosły także Japonki z Mimą Ito w składzie. Reprezentantki gospodarzy wygrały 3:0 i nie straciły w meczu nawet pojedynczego seta.

Jutro do gry przystąpią Polki. O godzinie 3 czasu polskiego rozpoczną spotkanie z reprezentantkami Korei Południowej.