Tokio 2020 - Piłka ręczna: pierwsze porażki Francji i Danii

• Data publikacji: 01.08.2021, 16:00

Zakończyła się faza grupowa w turnieju piłki ręcznej mężczyzn. W piątej kolejce pierwsze porażki poniosły Francja i Dania. Trójkolorowi przegrali z Norwegami, a obrońcy tytułu ulegli Szwecji. Z rozgrywkami pożegnały się: Brazylia, Argentyna, Portugalia i Japonia.

Grupa A

Francuzi do tej port mieli cztery zwycięstwa na swoim koncie na turnieju olimpijskim. Byli też faworytami do zwycięstwa w meczu z Norwegią, która prezentuje się poniżej oczekiwań. Niespodziewanie w 22. minucie norweski zespół prowadził 13:9, ale Francuzi odrobili straty jeszcze przed przerwą. Po zmianie stron gra nadal była wyrównana. Dopiero na dziesięć minut przed końcem Norwegowie wyszli na prowadzenie 27:24. Przewagę utrzymał do końca, wygrywając 32:29. Pomimo porażki Francuzi wygrali grupę A. Druga z takim samym bilansem zwycięstwem jest Hiszpania, która wygrała dzisiaj 36:27 z Argentyną, dla której był to ostatni mecz turnieju.

Z igrzyskami pożegnali się także Brazylijczycy. Przegrali oni 25:29 z Niemcami w meczu decydującym o awansie. Europejski zespół odskoczył rywalom na kilka bramek tuż przed przerwą, a w drugiej połowie kontrolował sytuację na boisku. Reprezentacja Niemiec tym samym wyprzedziła w tabeli Norwegów i zakończyła rozgrywki grupowe na trzeciej pozycji.

Grupa B

Niespodziewanie z turnieju odpadli Portugalczycy, a w ćwierćfinale jest Bahrajn. Wszystko dlatego, że portugalski zespół w ostatnim spotkaniu grupowym przegrał z Japonią. Gospodarze wygrali 31:30 i było to ich pierwsze, a zarazem ostatnie zwycięstwo na igrzyskach. Podobnie jak ich dzisiejszy rywal mieli gorszy bezpośredni bilans w rywalizacji z Bahrajnem. Ekipa z tego kraju przegrała dzisiaj wyraźnie 20:30 z Egiptem.

Fazę grupową zakończyło spotkanie Danii ze Szwecją. Obrońcy tytułu nie zakończyli fazy grupowej z kompletem zwycięstw. Po upływie kwadransa gry Szwedzi zaczęli budować przewagę. W 27. minucie było 16:10. W drugiej połowie Duńczycy zmniejszyli straty do dwóch trafień, ale nie potrafili odebrać rywalom przewagi. Szwecja triumfowała 33:30 i zakończyła rywalizację z bilansem czterech zwycięstw i jednej porażki, ale w tabeli uplasowała się za Danią i Egiptem.

Portugalia - Japonia 30:31
Egipt - Bahrajn 30:20
Dania - Szwecja 30:33