PKO Ekstraklasa: osłabiona Warta Poznań remisuje z Pogonią Szczecin

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 01.08.2021, 17:02

Warta Poznań zremisowała z Pogonią Szczecin 1:1 (0:1) w pierwszym niedzielnym meczu 2. kolejki PKO Ekstraklasy. Remis można oceniać jako wielki sukces dla gospodarzy, którzy od 11. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Łukasza Trałki.

Mecz ułożył się kapitalnie dla gości. Już w 9. minucie znakomitą akcję lewą stroną przeprowadzili Szczecinianie, lecz Luka Zahović trafił jedynie w słupek. Co jednak ważniejsze, w momencie dobitki nieodpowiedzialnie zachował się Łukasz Trałka, który nie dał strzelić jednemu z "Portowców" do pustej bramki. Decyzja mogła być więc jedna - rzut karny i czerwona kartka dla pomocnika gospodarzy. "Jedenastkę" na bramkę pewnym strzałem zamienił Kamil Drygas.

Warta wydawała się być zagubiona i nie bardzo wiedziała, co ma zrobić. Podopieczni Kostji Runjaicia zabrali piłkę i spokojnie rozgrywali ją na połowie gospodarzy. W poczynaniach Szczecinian brakowało jednak płynności, dokładności i chęci podwyższenia wyniku. Pogoń wyglądała dość klasycznie dla siebie - ładnie i dostojnie prowadziła akcję, lecz brakowało jej jakości, żeby te akcje finalizować.

Druga połowa nie była wielkim widowiskiem. Goście mogli podwyższyć prowadzenie w 54. minucie, kiedy to błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił Adrian Lis. Golkiper gospodarzy za chwilę jednak naprawił swój błąd, wygrywając pojedynek sam na sam z Kacprem Kozłowskim. Pogoń prosiła się o kłopoty. Grała od 10. minuty w przewadze zawodnika, a coraz bardziej cofała się i pozwalała Warcie na wrzutki w swoje pole karne.

I jeden z rzutów z autu "Warciarzy" ustalił wynik spotkania. Długą wrzutkę wykorzystał bowiem Robert Iwanow, który pewnym strzałem głową pokonał Dante Stipicę. Pogoń jeszcze starała się odpowiedzieć i nawet szybko strzeliła gola, lecz Michał Kucharczyk znajdował się na spalonym. "Portowcy" też kończyli mecz w osłabieniu - w 92. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał bowiem Maciej Żurawski.

Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)

Bramki: 83' Iwanow - 12' (k.) - Drygas

Warta Poznań: Lis – Grzesik, Kiełb (37' Matuszewski), Ivanov, Ławniczak, Corryn (36' Zrelak), Jakóbowski (78' Sangowski), Trałka, Czyz (66' Czyżycki), Kuzimski (66' Mario Rodriguez), Kupczak.

Pogoń Szczecin: Stipica – Stolarski (85' Kowalczyk), Triantafyllopoulos, Zech, Mata, D. Dąbrowski, Kozłowski (58' Żurawski), Drygas (74' Gorgon), Kucharczyk, Silva (46' Kurzawa), Zahović (58' Parzyszek).

Żółte kartki: Iwanow, Zrelak, Kupczak - Dąbrowski, Żurawski

Czerwona kartka: 11' Łukasz Trałka - 90+2 Maciej Żurawski (druga żółta)

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)