Tokio 2020 - Tenis stołowy: Polki za burtą turnieju drużynowego

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 02.08.2021, 10:16

Na 1/8 finału zakończyły udział w turnieju drużynowym Polki. Biało-czerwone uległy reprezentantkom Korei Południowej 0:3.

Nieudane występy w turnieju indywidualnym Natalii Partyki i Li Qian nie mogły napawać optymizmem polskich kibiców przed rywalizacją drużynową. Tym bardziej, że w pierwszej rundzie los skojarzył podopieczne Zbigniewa Nęcka z reprezentantkami Korei Południowej.

Zaskakująco dobrze spotkanie otworzył duet Bajor/Partyka. Polki rywalizowały z Choi Hyojoo oraz Shin Yubin i były naprawdę blisko sukcesu. Przegrywały co prawda 0:2 w setach, ale w kolejnych dwóch partiach zagrały doskonale i doprowadziły do decidera. W nim miały nawet piłki meczowe, ale ostatecznie przegrały po grze na przewagi 11:13.

Później było już tylko gorzej. Znajdująca się w fatalnej formie Li Qian nie miała żadnych szans z ćwierćfinalistką turnieju singloweog - Jeon Jihee. Mecz był jednostronny, a Polka postawiła się rywalce jedynie w drugim secie, którego przegrała 8:11. W pozostałych partiach zdołała zdobyć odpowiednio trzy i cztery oczka.

O pozostanie Polek w turnieju olimpijskim walczyć musiała Natalia Bajor, która zmierzyła się z Shin Yubin. Pierwsze dwa sety padły łupem Koreanki, która oddała w tym czasie tylko jedenaście punktów. Aktualna mistrzyni Polski podniosła się jednak i zdołała wyrównać stan meczu. W decydującej odsłonie nie miała jednak żadnych argumentów. Ostatecznie Yubin wygrała tę partię 11:5, a cały mecz 3:2.

Korea Południowa - Polska 3:0

Choi Hyojoo/Shin Yubin - Natalia Partyka/Natalia Bajor 3:2 (11:6, 12:10, 11:13, 4:11, 13:11)

Jeon Jihee - Li Qian 3:0 (11:4, 11:8, 11:3)

Shin Yubin - Natalia Bajor 3:2 (11:4, 11:7, 9:11, 8:11, 11:5)