Tokio 2020 - Hokej na trawie: ćwierćfinały z niespodziankami

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 02.08.2021, 15:16

Dzisiejsze ćwierćfinały kobiet w turnieju hokeja na trawie przyniosły co najmniej dwa niespodziewane rozstrzygnięcia. Z turniejem pożegnały się Australijki i Niemki.

Australijki wygrały wszystkie mecze w grupie i były zdecydowanymi faworytkami meczu z Indiami, które o awans do ósemki drżały do ostatniej minuty. Tymczasem Hinduski wyszły na mecz zmotywowane, bez nadmiernego respektu dla rywalek. W 22. minucie Gurjit Kaur zdobyła bramkę, która, jak się potem okazało, dała jej drużynie awans. Australijki przez cały mecz niemal biły głową o hinduski mur, miały mnóstwo okazji, ale ze skutecznością były na bakier.

Argentyna to kraj z wielkimi hokejowymi tradycjami, sport ten jest tam popularny niczym piłka nożna. Jednak w Tokio Argentynki spisywały się średnio i do meczu z Niemkami nie przystępowały w roli faworytek. A jednak bardzo pewnie wypunktowały europejską drużynę, zwyciężając 3:0. Niemki z minuty na minutę atakowały coraz mocniej, ale Argentynki były zdecydowanie skuteczniejsze. Bramki zdobywały Valentina Raposo Ruiz, Agostina Albertarrio i Maria Granato.

Nie zawiodły za to główne, jak się wydaje, kandydatki do złota. Holenderki bez większych trudności pokonały Nową Zelandię. Od początku narzuciły swój styl, praktycznie nie oddawały piłki rywalkom. Bramki były tylko kwestią czasu. Padły ostatecznie trzy, a zapisano je na koncie Lidewij Welten, Lauren Stam i Frederique Matli.

Mecz między Hiszpanią a Wielką Brytanią rozstrzygnął się w serii dodatkowych "akcji karnych". Wcześniej w bardzo zaciętym, emocjonującym i szybkim meczu obie drużyny strzeliły po dwie bramki. Brytyjki obejmowały prowadzenie dzięki bramkom Balsdon i Martin, Hiszpanki goniły wynik i wyrównywały po strzałach Iglesias Marcos i Bonastre Peremateu. Hiszpanki były zupełnie nieskuteczne w "akcjach karnych", ani razu nie udało się im umieścić piłki w bramce. Brytyjkom sztuka ta udała się dwukrotnie i to one zagrają w półfinale igrzysk.

Niemcy - Argentyna 0:3

Australia - Indie 0:1

Holandia - Nowa Zelandia 3:0

Wielka Brytania - Hiszpania 2:2 (k 2:0)

W półfinałach zagrają Indie z Argentyną i Holandia z Wielką Brytanią

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.