Tenis - WTA Cluj-Napoca: pewny awans Kawy, Rosolska za burtą

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 03.08.2021, 18:23

W rozgrywanym w rumuńskim Cluj-Napoca turnieju rangi WTA polskie tenisistki zaprezentowały się we wtorek ze zmiennym szczęściem. Pewny awans do drugiej rundy zanotowała Katarzyna Kawa, pokonując po dobrym meczu Brianę Szabo 6:2 6:1. W rywalizacji deblowej porażkę poniosła z kolei Alicja Rosolska.

Kawa była zdecydowaną faworytką spotkania z notowaną na 1311. miejscu w rankingu WTA rywalką. Spotkanie rozpoczęły dwa gemy wygrane przez podające. Już w kolejnej odsłonie pierwsze przełamanie zdołała zanotować Polka, wypracowując sobie przewagę. Jak się okazało nie oddała jej ona już do końca, wygrywając cztery z pięciu późniejszych gemów i wygrywając pierwszą partię 6:2. Jeszcze pewniej polska tenisistka zaprezentowała się w drugim secie, w którym pozwoliła Szabo wygrać tylko gem otwarcia. Sześć kolejnych odsłon padło już łupem Kawy, która, notując trzy przełamania, zapisała na swoim koncie drugą partię 6:1. Dało to Polce pewne zwycięstwo 2:0 w tym spotkaniu i awans do kolejnej fazy.

Alicja Rosolska i Victoria Kuzmova w imprezie były rozstawione z numerem 1. Choć spotkanie rozpoczęło się od trzech gemów wygranych przez podające, w czwartej odsłonie przełamanie zanotowała rosyjsko-niemiecka para. Niestety Polka i Słowaczka nie były w stanie odrobić straty, a dodatkowo ponownie pozwoliły odebrać sobie serwis w ostatnim gemie, przegrywając partię 2:6. Rywalki swoją świetną grę kontynuowały również w drugim secie, szybko odskakując na 0:5 i notując dwa przełamania. Polsko-słowacki debel był bezsilny wobec dobrej gry przeciwniczek, jednak Rosolska i Kuzmova zdołały wygrać dwie kolejne odsłony, odrabiając stratę jednego przełamania. Na nic więcej Polki i Słowaczki już nie było stać, a rywalki zanotowały na koniec partii kolejne przełamanie i wygrały seta 2:6, a tym samym całe spotkanie 0:2.

Wyniki wtorkowych spotkań w Cluj-Napoca:

Katarzyna Kawa (POL) - Briana Szabo (ROU) 6:2 6:1

Alicja Rosolska/Viktoria Kuzmova (POL/SVK) [1] - Alexandra Panova/Julia Wachaczyk (RUS/GER) 2:6 3:6

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.