Tenis stołowy: worek medali polskiej młodzieży na Mistrzostwach Europy
zlatko lugaric

• Data publikacji: 03.08.2021, 23:20

Nadszedł czas na podsumowanie Mistrzostw Europy U19 i U15, które odbywały się w dniach 18 lipca - 2 sierpnia w Varazdinie. Polacy wracają z Chorwacji w bardzo dobrych nastrojach. Biało-Czerwoni zdobyli łącznie 9 medali (3 złote, 1 srebrny i 5 brązowych) - 5 w kategorii juniorów i 4 krążki w rozgrywkach kadetów.

Mistrzostwa Europy rozpoczęły się od zmagań drużynowych juniorów. W kategorii chłopców po raz pierwszy w XXI wieku reprezentacja Polski zdobyła trofeum w tych rozgrywkach. Ostatni raz Polacy zdobywali złote medale w 1999 i 2000 roku. W mistrzowskim składzie wystąpili: Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Szymon Kolasa oraz Łukasz Sokołowski.

W konkurencjach indywidualnych i deblowych multimedalistą został lider formacji juniorskiej - Samuel Kulczycki. Zbierający na co dzień szlify w niemieckim ośrodku TTF Liebherr Ochsenhausen zdobył w tych zawodach medale każdego z kolorów. W partiach singlowych pierwszej porażki doznał dopiero w finale, z Niemcem Kayem Stumperem. Wraz z Anną Brzyską z PKS Kolping Frac Jarosław zajął najniższy stopień podium w mikście. Nie było mocnych za to na duet Kulczycki - Kubik, który sięgnął po złoty medal.

Wśród kadetów 3 medale zgarnął także zawodnik Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki - Miłosz Redzimski. Na najwyższym stopniu podium stanął w grze mieszanej - z Wiktorią Wróbel. Ponadto syn doświadczonego polskiego trenera dwukrotnie plasował się na 3. miejscu - w singlu i deblu z Alanem Kulczyckim.

Reprezentacja Polski z dorobkiem 9 medali (3 złote, 1 srebrny i 5 brązowych) zajęła 3. miejsce w klasyfikacji medalowej. Najlepsi okazali się Francuzi. Trójkolorowi zdobyli 11 krążków (4 złote, 1 srebrny i 6 brązowych), a na 2. lokacie uplasowały się Niemcy - 7 medali (4 złote, 1 srebrny i 2 brązowe).

Mistrzostwa Europy Juniorów (U19):
Złoty medal – turniej drużynowy juniorów (Samuel Kulczycki, Miłosz Redzimski, Maciej Kubik, Szymon Kolasa i Łukasz Sokołowski)
Złoty medal – gra podwójna (Samuel Kulczycki i Maciej Kubik)
Srebrny medal – gra pojedyncza (Samuel Kulczycki)
Brązowy medal – gra podwójna mieszana (Anna Brzyska i Samuel Kulczycki)
Brązowy medal – gra podwójna (Zuzanna Wielgos i Anna Brzyska)

Mistrzostwa Europy Kadetów (U15):
Złoty medal – mikst (Wiktoria Wróbel i Miłosz Redzimski)
Brązowy medal – gra pojedyncza (Miłosz Redzimski)
Brązowy medal – gra deblowa (Miłosz Redzimski i Alan Kulczycki)
Brązowy medal – turniej drużynowy kadetek (Wiktoria Wróbel, Natalia Bogdanowicz, Zofia Śliwka i Aleksandra Guzik)