Tokio 2020 - Kajakarstwo: Polki z awansem do półfinału

• Data publikacji: 04.08.2021, 04:25

W dzisiejszych eliminacjach na torze Sea Forest Waterway wystartowały trzy Polki. Dorota Borowska w C1 na 200 metrów oraz Marta Walczykiewicz i Justyna Iskrzycka w K1 na 500 metrów bezpośrednio z eliminacji awansowały do półfinału.

Wyścigi w kanadyjkach kobiet debiutują na igrzyskach olimpijskich. W ostatniej serii eliminacyjnej w C1 na 200 metrów wystartowała Dorota Borowska. Reprezentantka Polski pewnie wygrała swój bieg i awansowała do półfinału z pominięciem startu w ćwierćfinale. Borowska o ponad trzy dziesiąte części sekundy wyprzedziła Węgierkę Kincso Takacs, która także od razu weszła do 1/2 finału. Pozostałe wyścigi wygrały: Ukrainka Liudmyła Luzan, Amerykanka Nevin Harrison (z rekordem olimpijskim) oraz Kanadyjki Katie Vincent i Laurence Vincent-Lapointe.

Drugą konkurencją, w której dzisiaj wystartowały Polki było K1 na 500 metrów. Tutaj także nie płynęły one w ćwierćfinale, bo awans do półfinału wywalczyły już przy pierwszej okazji w eliminacjach. Bezpośrednią przepustkę zdobyła najlepsza trójka z każdego biegu. Justyna Iskrzycka w swoim wyścigu uplasowała się na drugim miejscu ze stratą blisko pół sekundy do Anji Osterman ze Słowenii. Później do startu po wczorajszym czwartym miejscu na 200 metrów przystąpiła Marta Walczykiewicz. Polka w swoim wyścigu była trzecia za Tamarą Csipes (Węgry) i Maryną Litwinczuk (Białoruś). W konkurencjach mężczyzn - K1 200 metrów i K2 1000 metrów - zabrakło reprezentantów Polski.