Tokio 2020 - Zapasy: Beleniuk ze złotym medalem w stylu klasycznym w wadze 87 kg

• Dodał: Jakub Krysiewicz
  • Data publikacji: 04.08.2021, 14:59

Ukraiński zapaśnik Żan Beleniuk sięgnął po pierwszy złoty medal w stylu klasycznym w wadze 87 kg. W decydującej walce pokonał on Węgra Viktora Lorincza 5:1

Brązowe medale w kategorii do 87 kg zdobyli Zurabi Datunaschwili z Serbii oraz Denis Kudla z Niemiec. W stylu klasycznym do 67 kg mężczyzn złoto zdobył Mohammadreza Garaji z Iranu. W finale pokonał on reprezentanta Ukrainy - Parwiza Nasibowa. Brąz w tej kategorii otrzymali Muhammad Ibrahim as-Sajjid Ibrahim z Egiptu oraz Niemiec - Frank Stabler.

Emocji nie zabrakło wśród Pań, które o medale walczyły w stylu wolnym do 62 kg. Triumfowała reprezentantka gospodarzy igrzysk olimpisjkich - Yukako Kawai. Japonka w finale rozprawiła się z Ajsułuu Tynybekową z Kirgistanu. Brązowe medale trafiły do Bułgarii i Ukrainy, gdyż Tajbe Jusein Mustafa oraz Iryna Koladenko zwyciężyły w swoich starciach.

W kategorii do 57 kg kobiet z turniejem niestety pożegnała się Jowita Wrzesień. Polka przegrała z Bułgarką Eweliną Nikołową już w 1/8 finału. Wrzesień nie udało się wykonać ani jednej punktowanej akcji, za to jej rywalce, która jest brązową medalistką tegorocznych mistrzostw Europy w Warszawie, udało się zdobyć trzy punkty. Jeden z nich był efektem kary za pasywność dla Polki.