LoL - Ultraliga: Illuminar Gaming eliminuje TEG i zapewnia sobie wyjazd na EU Masters!
Martyna Janiszewska

• Data publikacji: 04.08.2021, 21:35

Illuminar Gaming pokonali Team ESCA Gaming 3:1 w dolnej części play-offowej drabinki szóstego sezonu Ultraligi. Tym samym IHG zapewniło sobie wejście do półfinału, w którym ich rywalem będzie AGO ROGUE. Illuminar jest również pewne zakończenia rozgrywek w top 3 ligi, więc zagwarantowało sobie wyjazd na EU Masters.

xCharm Thresh 0/0/12 0/4/4 Braum marlon

Początek rozgrywki był bardzo spokojny i pierwszą krew dopiero w 10. minucie zdobyli Illuminar Gaming. Chwilę wcześniej leśnik IHG zgarnął również powietrznego smoka, a drużyny osiągnęła blisko tysiąc złota przewagi. W następnych minutach drużyny wymieniły się obiektami z mapy - IHG zdobyło drugiego smoka, a TEG pokonał Rift Heralda. W 15. minucie Illuminar dołożyło na swoje konto dwa kolejne zabójstwa i drużyna była w tym momencie w bardzo komfortowej sytuacji. W 18. minucie Illuminar wyłapali Xina, co pozwoliło im zdobyć zarówno Heralda, jak i trzeciego smoka.

W 24. minucie Team ESCA Gaming zdołał powstrzymać przeciwników przed zdobyciem duszy, ale kolejne kille trafiły na konto przeciwników. Pięć minut później nikt nie miał już jednak wątpliwości. IHG zgarnęli piekielną duszę, a następnie zniszczyli przeciwników w walce na górnej alei, podczas której potrójne zabójstwo zgarnął Viktor. W 32. minucie Illuminar pokonali Barona Nashora i chwilę później weszli midem do bazy rywali i zdobyli pierwsze zwycięstwo.

Illuminar Gaming vs Team ESCA Gaming - 2:0

LeQu Camille 3/1/8 0/4/2 Renekton Jaqen
Chris Viego 3/3/8 1/3/6 Lee Sin Xeonerr
Escik Viktor 8/1/2 4/3/2 Kog'Maw Dawidsonek
ZAMULEK Varus 0/1/10 2/2/2 Ezreal Harpoon
xCharm Thresh 1/2/10 1/3/5 Braum marlon

Druga mapa rozpoczęła się zdecydowanie bardziej dynamicznie, gdyż już w 4. minucie pierwsze zabójstwo zdobył Viktor przy pomocy Viego. Pięć minut później otrzymaliśmy wymianę jeden za jeden na górnej rzece, a następnie drużyny raz jeszcze wymieniły się obiektami z Summoner'f Rift - Heralda trafił do IHG, a smok oceaniczny został pokonany przez TEG. W 14. minucie otrzymaliśmy z kolei dłuższą walkę na dolnej alei, którą ostatecznie trzy za dwa wygrali Illuminar Gaming. Przewaga w złocie znajdowała się jednak po stronie TEG, którzy w międzyczasie zniszczyli pierwszą wieżę na górnej alei.

W kolejnych minutach Team ESCA Gaming zgarnęli dwa kolejne smoki kosztem utraty Rift Heralda oraz dwóch wież na górnej alei. Dzięki temu sytuacja w złocie praktycznie się wyrównała, ale czerwona drużyna była już tylko jednego smoka od duszy. Walkę w 27. minucie wygrali jednak IHG i to oni zgarnęli dla siebie dwa kolejne smoki. Najlepsze dla Illuminar nastąpiło natomiast w 38. minucie, kiedy drużyna w świetnym stylu wygrała walkę na midzie, a Quadrakilla zrobił Viktor. Chwilę później IHG weszli do bazy rywali i zapisali drugie zwycięstwo na koncie.

marlon Thresh 1/3/15 1/2/5 Alistar xCharm

Trzecia gra również zaczęła się dobrze dla IHG. Co prawda w czwartej minucie pierwszą krew na dolnej alei zdobyła Sivir, ale już chwilę później podwójne zabójstwo na midzie zaliczył Xin ZhaoTEG potrafiło jednak szybko odpowiedzieć dwoma killami i smokiem górskim. W 14. minucie dobra walka drużynowa pozwoliła Illuminar zdobyć smoka piekielnego, ale świetna gra Harpoona sprawiła, że to jego drużyna miała w tym momencie już cztery tysiące złota przewagi.

W 24. minucie cała gra mogła się jednak odwrócić, kiedy na górnej alei wyłapany został Jaqen. Pozwoliło to IHG zrobić Barona Nashora, choć TEG zdołało pokonać trójkę z rywali przed powrotem. Również trzeci smok trafił na konto niebieskiej drużyny, a przewaga w złocie wciąż wynosiła 4,000.  31. minuta to z kolei świetna walka w wykonaniu TEG, którzy zgarnęli duszę powietrzną oraz Nashora dla siebie. Ze wzmocnieniem drużyna łatwo otworzyła bazę rywali i wygrała walkę, po której ESCA zapisała pierwszą wygraną w serii na swoim koncie.

Illuminar Gaming vs Team ESCA Gaming - 3:1

LeQu Gnar 0/2/7 3/3/1 Fiora Jaqen
Chris Viego 6/1/5 0/5/3 Trundle Xeonerr
Escik Viktor 7/1/7 2/3/2 Kow'Maw Dawidsonek
ZAMULEK Ezreal 6/4/2 2/3/5 Tristana Harpoon
xCharm Rakan 0/2/16 3/5/1 Thresh marlon

Ostatnia mapa rozpoczęła się raz jeszcze od zabójstwa na Kog'Mawie w wykonaniu Viego. W 7. minucie Chris zdobył dwa kolejne zabójstwa na górnej alei i sytuacja w grze wydawała się wręcz perfekcyjna dla IHG. W następnych minutach drużyny wymieniły się neutralnymi obiektami na Rifcie - Herald trafił do Illuminar, a smoka wzięli TEG. W dalszej fazie gry sytuacja wciąż był bardzo wyrównana, dzięki dobrej grze na splitpushu w wykonaniu Fiory.

W 24. minucie cała gra została wywrócona do góry nogami, kiedy fatalną decyzję o zaatakowaniu Barona podjęli TEG. Świetna reakcja Illuminar pozwoliła im nie tylko zdobyć Nashora dla siebie, ale także zdobyć cztery szybkie zabójstwa oraz smoka. Ze wzmocnieniem IHG odzyskało kontrolę na mapie, zniszczyło kilka struktur, a następnie zgarnęło trzeciego smoka. W 33. minucie Illuminar podeszli pod Barona, ale tym razem to Kog'Maw dokonał kradzieży i przedłużył szanse swojej drużyny. Walka poszła jednak po myśli rywali, którzy ruszyli środkową aleją i zniszczyli jedną z dwóch wież Nexusowych.

W drodze powrotnej IHG zgarnęli czwartego smoka i zdobyli piekielną duszę. Wzmocnienie wystarczyło, by chwilę później znów wejść do bazy przeciwników, ale tym razem udało się również zakończyć rozgrywkę oraz całą serię.