El. LM: Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa [ZAPIS LIVE]
Jakub Strzelczyk Photography

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 04.08.2021, 19:30

Już dziś o godzinie 20:00 Legia Warszawa zmierzy się na wyjeździe z Dinamem Zagrzeb w pierwszym meczu III rundy eliminacji do Legii Mistrzów. Przed mistrzami Polski bardzo trudne zadanie. Gospodarze to bowiem stali bywalcy ostatnich edycji europejskich pucharów, którzy ostatnio byli nawet bliscy awansu do 1/8 finału Champions League. Martwi przede wszystkim forma podopiecznych Czesława Michniewicza. Po bardzo dobrym meczu z FK Bodo/Glimt przyszedł wyraźny kryzys. Minimalne zwycięstwa ze słabą Florą Tallin czy porażka z Radomiakiem Radom muszą budzić niepokój przed tak trudnym wyjazdem. Trzeba jednak pamiętać, iż futbol to gra niespodzianek. Obyśmy dziś byli świadkami kolejnej.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1:1

Relacja na żywo

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1:1 - Dziękujemy za dziś. Zapraszamy na kolejne nasze relacje,

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1:1 - Koniec meczu! Legia wywalczyła remis w Zagrzebiu z faworyzowanym rywalem i zwiększyła szanse na awans do decydującej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. W Warszawie jednak będzie bardzo trudno i to Chorwaci wyjdą na boisko w roli faworyta.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1:1 - Chyba uda się utrzymać ten remis!

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1:1 - Ależ aktywni są Petković i Ivanusec. Kolejna ich akcja nie przynosi jednak powodzenia. Jeszcze minuta.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1:1 - Cztery minuty dolicza Mateu Lahoz. Warto utrzymać ten remis!

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1:1 - Dobre podanie Ivanuseca do Petkovicia, lecz Chorwat znajduje się na spalonym.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1:1 - Szczęście mistrzów Polski. Doskonały strzał Petkovicia z dystansu, ale minimalnie niecelny. Boruc byłby bez szans. Trzeba przytrzymać piłkę!

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1:1 - Nie może uspokoić meczu Legia. Jest nerwowo.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1:1 - Zaatakują teraz gospodarze. Mistrzowie Chorwacji grają teraz szybciej i z większą pasją w oczach. Musi to uspokoić i przetrwać Legia.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1:1 - Gooool!!! Ernest Muci decyduje się na strzał z 20. metra i nie daje szans Livakoviciowi. Mamy remis w Zagrzebiu!

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1:0 - Rzut wolny wykonany prosto w mur.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1:0 - Ależ było groźnie pod bramką Legii. Pojedynek biegowy Nawrockiego z Kastratim kończy się wyraźną porażką polskiego obrońcy. Kosowianin wycofuje piłkę do kolegi, ten zostaje wypchnięty za pole karne, a tam sfaulowany.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1:0 - Próbuje Legia. Wciąż stara się zaskoczyć gospodarzy lewą stronę, lecz ci już chyba nieco zamykają tę strefę boiska.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1:0 - Mateu Lahoz też ma swoje pięć minut. Każe kierownika drużyny gospodarzy czerwoną kartką i wyrzuca go na trybuny.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1:0 - Na strzał z rogu pola karnego zdecydował się Luquinhas, ale przestrzelił

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1:0 - Żółta kartka dla Andre Martinsa.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1:0 - Aktywny jest dziś Mladenović. Znów odważne zagranie w pole karne gospodarzy, lecz znów obrońcy wyjaśniają sprawę.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1:0 - Fajna akcja Legii. Mladenović szuka wrzutką Juranovicia, ten strzela z pierwszej piłki, lecz zostaje zablokowany i będzie tylko rzut rożny.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1:0 - Oddali teraz pole gościom gracze Dinama. Legia próbuje z tego skorzystać, przeprowadza nawet ciekawą akcję, lecz Mladenović nie jest w stanie oddać celnego strzału.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1:0 - To się musiało tak skończyć. Dogranie w pole karne Legii z prawej strony boiska i Petković strzałem głową umieszcza piłkę w bramce. Fatalne zachowanie mistrzów Polski.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 0:0 - Wyraźnie podkręcili tempo gospodarze. Teraz dobra akcja lewą stroną Chorwatów, lecz wgrania w pole karne nikt nie zamknął.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 0:0 - Nie może Legia opanować gry. Dinamo Zagrzeb ma piłkę niemal cały czas i jest coraz groźniejsze.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 0:0 - Rozpoczynamy drugą połowę. Lepiej weszli w nią gospodarze, którzy spuentowali to nieprzyjemnym strzałem z dystansu Orsicia.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 0:0 - Bardzo przyzwoita połowa w wykonaniu Legii Warszawa. Widać, że mistrzowie Polski mają plan na zaskoczenie obrony rywali, lecz brakuje nieco umiejętności, żeby wdrożyć go w życie. Dinamo z kolei nieco zawodzi - ma fragmenty, kiedy potrafi stłamsić Legię i pokazać jakościowy futbol, lecz tych momentów jest zaskakująco mało. Po przerwie powinno być ciekawie, a podopieczni Czesława Michniewicza wcale nie muszą robić za statystów.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 0:0 - Spokojna końcówka pierwszej połowy. To Legia grała piłką, lecz chyba nie chciała już ryzykować. Do przerwy bezbramkowy remis, który może cieszyć Warszawian.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 0:0 - Po chwili żółtą kartkę za faul taktyczny ukarany został Artur Jędrzejczyk.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 0:0 - Fajna akcja Legii lewą stroną. Mladenović dobrze wycofuje do Emreliego, lecz ten nie zdołał jej kopnąć w stronę bramki Livakovicia. Było groźnie!

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 0:0 - Wreszcie odgryzła się Legia. Dośrodkowanie Mladenovicia nie przeszło jednak pierwszego obrońcy.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 0:0 - Rośnie przewaga Chorwatów, ale dobrze, że nie przekłada się to na razie na zagrożenie pod bramką Boruca. Warto, żeby choć na chwilę przytrzymać piłkę na połowie gospodarzy.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 0:0 - Próbowała skontrować Legia, ale złe podanie Luquinhasa nie dało szans na zrobienie czegoś więcej.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 0:0 - Lepsze momenty gospodarzy teraz. Nie mogą sfinalizować akcji groźnym strzałem, lecz uderzenie z dystansu Ivaniseca i kilka wrzutek w pole karne wyglądały na prawdę interesująco.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 0:0 - Jakić ukarany żółtą kartką. Defensywni pomocnicy obu zespołów muszą więc grać już nieco spokojniej.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 0:0 - Ależ maja szczęście Legioniści. Petković zabawił się w polu karnym gości i oddał silny strzał na bramkę Boruca. Golkiper mistrzów Polski odbija piłkę wprost pod nogi Ivaniseca, który pakuje ją do pustej bramki. Pomocnik Dinama był jednak na spalonym.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 0:0 - Znów było groźnie pod bramką gospodarzy. Dobrze w polu karnym odnalazł się Mateusz Wieteska, ale został wyblokowany. Po chwili kontry próbują mistrzowie Chorwacji, ale na posterunku jest Artur Boruc.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 0:0 - Teraz dużą jakość pokazał Mahir Emreli. Azer oszukał jednego z obrońców Dinama, lecz strzał z ostrego kąta wybija Livaković. Jest ciekawie w Zagrzebiu!

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 0:0 - Legia mogła ograć prowadzenie! FIlip Mladenović dobrze wrzucił piłkę z lewej strony, ale zamieszanie w polu karnym gospodarzy wyjaśnił jeden z nich.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 0:0 - Nie jest to na razie jednostronny mecz, jak można było się spodziewać. Trzeba jednak przyznać, iż mistrzowie Chorwacji wyglądają z piłką lepiej i mają więcej pomysłów na rozegranie akcji.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 0:0 - Dobrze Legia wyszła spod zorganizowanego pressingu gospodarzy. Udało się nawet zawiązać akcję na lewej stronie boiska, lecz zakończyła się ona jedynie marnym strzałem z dystansu.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 0:0 - Faulem taktycznym musiał ratować drużynę Bartosz Slisz. Żółta kartka dla środkowego pomocnika Legii na tym etapie meczu nie jest dobrą wiadomością.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 0:0 - Inicjatywa należy do Dinama. Legia nie może zainicjować żadnej akcji, nie potrafiąc wykonać kilku podań między sobą.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 0:0 - Ależ strata Filipa Mladenovicia w pierwszych sekundach meczu. Dobrze, że żaden z zawodników gospodarzy nie zamknął podania z boku pola karnego, bo ten mecz mógłby się zacząć koszmarnie.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 0:0 - Sędzia gwizdnął po raz pierwszy. Zaczynamy!

Spotkanie poprowadzi znany i ceniony Mateu Lahoz z Hiszpanii.

Kibice mistrzów Polski mogliby z nieco większym optymizmem podchodzić do tego meczu, gdyby nie wydarzenia z ostatnich tygodni. Słabsza postawa w kilku postawach z rzędu, poważna kontuzja coraz lepiej grającego Bartosza Kapustki i wyraźny spadek formy większości zawodników - wydaje się, że z takimi problemami nie da się ugrać w Zagrzebiu zbyt wiele.

Dinamo Zagrzeb na początku tego sezonu gra w kratkę. Mistrzowie Chorwacji dość średnio rozpoczęli zmagania w krajowej lidze, odnosząc w trzech meczach jedynie jedno zwycięstwo ze słabym Hrvatski Dragovoljac-Zagrzeb. W ostatniej kolejce tylko zremisowali na własnym stadionie z NK Rijeką 3:3. Lepiej spisują się za to w eliminacjach do Ligi Mistrzów. W Ii rundzie pewnie pokonali Omonię Nikozję i nie stracili nawet gola.

Dinamo Zagrzeb: Livaković – Ristovski, Theophile-Catherine, Lauritsen, Franjić, – Jakić – Ivanusec, Misić, Majer, Orsić – Petković.

Dinamo Zagrzeb również nie zamierza kombinować - Majer, Orsić, Petković czy Livaković będą utrudniać zadanie "Wojskowym".

Legia Warszawa: Boruc – Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki – Juranović, Slisz, Andre Martins, Luquinhas, Mladenović – Emreli, Rafael Lopes.

Legia Warszawa przystąpi do tego meczu bez Mateusza Hołowni, którego zastąpi sprowadzony latem Maik Nawrocki. W ataku ujrzymy zaś Rafaela Lopesa, który musi dobrze współpracować z Mahirem Emrelim.

Do rozpoczęcia meczu zostało już ok. 20 minut, więc nasza relacja powinna mieć swój początek. Zapraszamy!