Piłka Nożna - el. LM: Legia bramkowo zremisowała w Zagrzebiu!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 04.08.2021, 22:00

Spotkanie 3. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów pomiędzy Dinamem Zagrzeb a Legią Warszawa zakończyło się remisem. Po golu Petkovicia dla Dinama i bramce Muciego dla warszawian padł wynik 1:1.

Pierwsza część gry od samego początku przebiegała pod lekkie dyktando zagrzebian, chociaż wcale nie krótkimi fragmentami również polski zespół miał sporo do powiedzenia. W 22. minucie Chorwaci zdobyli bramkę, jednak po chwili namysłu hiszpański arbiter odgwizdał spalonego. Po tej sytuacji „Niebiescy” zdecydowanie przycisnęli i byli coraz bliżej gola. Świetnie dysponowany w tym meczu był Artur Boruc, który niejednokrotnie ratował „Wojskowych” przed utratą bramki.

Od początku drugich 45 minut obraz gry nie uległ zmianie i w 60. minucie Chorwaci mogli cieszyć się z prowadzenia. Ładną bramkę technicznym uderzeniem głową zdobył Bruno Petković. Gol ten zdecydowanie uspokoił piłkarzy Dinama, a wręcz spowodował rozproszenie w ich szykach obronnych. Wykorzystali to „Legioniści”, którzy wyprowadzili kilka groźnych ataków, a w 82. minucie Ernest Muci potężnym strzałem z dystansu doprowadził do wyrównania. Trafienie to ponownie pobudziło gospodarzy do ataków, lecz wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie rywalizacja zakończyła się rezultatem 1:1.

Wynik ten spowodował, że żadna z ekip nie znajduje się w dużo lepszej sytuacji przed rewanżem. Pomimo tego, że warszawianie będą gospodarzem rewanżu, w żadnym wypadku nie mogą zlekceważyć Chorwatów, którzy na dodatek będą mocno zmotywowani brakiem sukcesu w pierwszym meczu.

Dinamo Zagrzeb – Legia Warszawa 1:1 (0:0)

Bramki: 60’ Petković – 82’ Muci

Dinamo: Livaković – Franjić, Lauritsen, Theophile – Catherine, Ristovski – Jakić – Orsić (85’ Menalo), Majer (64’ Kastrati), Misić (85’ Bulat), Ivanusec - Petković

Legia: Boruc – Nawrocki, Wieteska, Jędrzejczyk – Mladenović, Luquinhas, Martins, Slisz, Juranović – Lopes (75’ Muci), Emreli (75’ Pekhart)

Żółte kartki: 27’ Jakić - 8’ Slisz, 44’ Jędrzejczyk, 72’ Martins

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz